בליל יום שלישי שעבר, במושב עין שריד שבשרון (ליד תל מונד), לוכד הנחשים טל ויינשטוק קיבל טלפון בהול מאחד חברי המושב: "תגיע דחוף, יש נחש בתוך מכונית".

ויינשטוק הגיע במהירות למקום. "ביקשתי מחברי המושב להרחיק מהמקום בעלי חיים ולהתרחק מהמקום בו נמצא הנחש עד אשר אגיע", שחזר ויינשטוק בשיחה ל-mako. היה חשש גדול שהנחש, מסוג צפע, יפגע בבני אדם, חתולים וכלבים שהיו במקום.

הנחש נצפה על ידי אב ובתו כאשר אלו ראו לפתע חתולים שהתגודדו סביב רכב שחנה בישוב. עד שויינשטוק הגיע, הנחש ברח מהחתולים והתמקם בגלגל הרכב. "כשהגעתי למקום, הוא פתאום נעלם, אבל אחרי זמן קצר כשאני נעזר בפנס הבחנתי שהנחש מסתתר בתוך הגלגל. איך הגיע לשם? אין לי מושג. אף פעם לא קרה לי דבר כזה", סיפר ויינשטוק, "אני מעריך שהוא חיפש מקום להסתתר בתוכו".

לאחר עבודה מאומצת, ויינשטוק הצליח לאתר את הצפע מסתתר בתוך הגלגל, שלף אותו החוצה ולאחר מכן דאג לשחרר אותו בטבע הרחק מהמושב. אבל זה לא היה המקרה היחיד של נחש שנתפס בסמוך למקום מגורים שדווח לאחרונה.

אתמול הוזעק אופיר בן חמו, פעיל בעלי חיים מבית שאן, לכלא 'שאטה' (שיטה) שבעמק בית שאן - אחד מבתי הכלא השמורים בישראל. התברר כי נחש מסוג זעמן מטבעות חדר לחדר הביקורים בכלא בו אסירים נפגשים עם בני משפחותיהם. הזוחל המסכן - שאיש אינו יודע כיצד הגיע לשם - נלכד במלכודת דבק שהייתה מיועדת בכלל לעכברים. 

הנחש נלכד במלכודת הקטלנית כאשר הבחין בעכבר אותו רצה לטרוף. בן חמו הוזעק על ידי אנשי הכלא לטפל בעניין, ובסיוע וטרינרית שהגיעה למקום הם הצליחו להוציאו מהמלכודת ולאחר מכן לשחרר אותו לטבע בשדות עמק בית שאן. "היו מקרים של נחשים שמתו ממלכודת כאלה, לשמחתי הצלחנו להציל את חייו של הנחש ולשחרר אותו לטבע" , ציין בן חמו.

כזכור, ממש לפני כשבוע דיווחנו על אחד מנחשי הצפע הכי גדולים שנתפסו בדרום, באורך של כ-1.20 מטרים. הנחש נלכד על ידי ארז שמש, לוכד נחשים בעברו אשר ממשיך לעשות עבודה זו בהתנדבות. לוכדי הנחשים המנוסים מפצירים בתושבים אשר נתקלים בנחש, לא להתקרב יותר מדי ולהזעיק מיד לוכד נחשים, אשר מתוקף ניסיונו ידע לזהות את סוג הזוחל ולהתמודד איתו בזהירות הנדרשת.

 

 

.

,