מכירים את התחושה הזו בחורף (זוכרים שהיה פה פעם חורף?) כשחוזרים הביתה מהקור ונכנסים לאמבטיה חמה? אז אם הייתם צריכים עוד הוכחה שמוצא האדם מן הקוף, קבלו את קופי השלג, הידועים כקופי המקוק היפניים, שממש (אבל ממש) אוהבים להירגע במעיינות חמים.

קופי השלג היפניים בג'קוזי של הטבע (צילום: telegraph.co.uk)
את באה לפה הרבה? צילום מסך: | צילום: telegraph.co.uk

קשה לנו לקרוא הבעות פנים של בעלי חיים. מה שנראה כמו חיוך של כלב (למי שלא מבין מהחיים שלו) הוא בעצם חשיפת שיניים מאיימת, אבל עם הקופים האלה אי אפשר לטעות – ברור שהם נהנים. ממש נהנים.

פארק ג'יגוקודאני ביפן, הממוקם כ-300 קילומטרים צפונית-מערבית לטוקיו, שופע המעיינות החמים הוא ביתם של כ-200 קופי בר, המהגרים לשם מרצונם בעונת החורף הקפואה.

הפארק הוא המקום המוכר היחידי בעולם בו תוכלו לחזות בקופי בר משתכשכים, משתעשעים ופולים כינים אחד מהשני במעיינות חמים. פניהם האדומות, על רקע פרוותם הקפואה, נותנים תחושה שהם ממש היו זקוקים לטבילה.

קופי השלג היפניים בג'קוזי (צילום: infonews.co.nz)
ילדים זה שמחה. צילום מסך | צילום: infonews.co.nz

לבני אדם אסור להיכנס (קופי השלג,אינפו חדשות)יחד עם הקופים למעיינות אך ניתן להיכנס למעיינות באתר הנופש "ריוקאן" הסמוך. כדי להגיע לפארק מאתר הנופש תצטרכו ללכת במסלול יפהפה במעלה ההר בקור מקפיא ולכן מומלץ להגיע בסוף האביב, בקיץ ובסתיו. קיצר, רק לא בחורף.

אם אתם מסוגלים להסתובב בטבע בתנאים קשים יותר, הנוף והחוויה בחורף הקר בהחלט שווים את זה. אתר הנופש מארגן טיולים מסודרים לפארק ולאתרים ההיסטוריים באזור.

קופי השלג היפניים (צילום: ויקיפדיה)
שיט נתקע לי הפירסינג, תעזור לי רגע. | צילום: ויקיפדיה