צוות החיפוש הבינלאומי שהיה אמון על מציאת המטוס המלזי הודיע כי הם עומדים לסיים את החקירה שלהם, ולמסור את ממצאי הדו"ח שלהם לרשויות מלזיה. אנת'וני לוק (שר התחבורה המלזי) סיפר לאחרונה כי אין בכוונתו לבקש העלאה נוספת בתקציב משלחת החיפוש של טיסה MH370 וכי הם מתכוונים לחדול את החיפושים - ועכשיו נראה שיש לכך סיבה.

אחרי יותר מ-4 שנים של חיפושים, שעלו כ-198 מיליון דולר, ראש צוות החיפוש של חברת Ocean Infinity הודיע כי הוא מתכוון לסכם את ממצאי החקירה. לטענתו, הדו"ח עשוי להכיל "פרטים שנויים במחלוקת" ולמרות זאת, הוא מתכוון לפרסם את הפרטים בשקיפות מלאה, עם רמיזה לכך שאין טעם להמשיך ולהוציא כספים נוספים על חיפושים חסרי תכלית.

"דו"ח החקירה הסופי יפורסם לעיניי הציבור והוא יהיה אובייקטיבי לחלוטין", סיפר לוק בהודעה לעיתונות, "בכוונתנו לפעול בשקיפות מלאה, גם אם זה אומר לפרסם ממצאים שנחשבים שערורייתיים או שנויים במחלוקת".

משלחת החיפוש הבינלאומית כללה צוותים ממדינות מלזיה, אוסטרליה וסין - אשר אזרחים שלהם היו על הטיסה. אלו סרקו את האוקיינוס ההודי במטרה למצוא שאריות של מטוס חברת Malaysia Airlines. ההערכה הגורפת של צוות החיפוש הבינלאומי, כמו גם של כמה צוותי חיפוש עצמאיים, היא שטיסה MH370 התרסקה לאחר שנגמר לה הדלק. אף על פי כן, לאורך השנים נאספו אינספור תאוריות קונספירציה הנוגעות להיעלמות המסתורית של המטוס.

בתחילת החודש התפרסם תחקיר של התוכנית '60 דקות', לפיו קברניט המטוס התרסק בכוונה כחלק ממזימת רצח/התאבדות. פאנל של מומחי תעופה אוסטרליים קבעו כי ממצאי החקירה עד כה מצביעים על כך שאחד מחברי הצוות "ריסק את המטוס" בכוונה – אך חוקרת תעופה אמריקאית קבעה שהתחקיר שלהם מטעה ומבוסס על "עובדות אלטרנטיביות".