חקירת ההיעלמות של טיסה MH370 ממשיכה להכות גלים בקרב חוקרי אסונות התעופה. לפני קצת יותר משבוע דיווחנו לכם על ממצאי התחקיר של תכנית הטלוויזיה המפורסמת '60 דקות', בו פאנל של מומחים קבע כי הטייס ריסק את המטוס בכוונה כחלק ממזימת רצח/התאבדות – אבל עכשיו, חוקרת אסונות תעופה אמריקאית טוענת שהם מוליכים שלל את הציבור.

כריסטין נגרוני, חוקרת עצמאית, טוענת שלא יכול להיות שהקברניט התכוון לרסק את המטוס ומסתמכת על תמונה של אחת הכנפיים – אשר נשטפה על חוף בטנזניה בשנת 2016. לטענתה, ניתן לראות בבירור כי המדפים של הכנף - כלומר, החלק שאחראי על פעולת האילרוד של המטוס - לא היו פתוחים. משמע, הטייס לא התכוון לרסק את המטוס.

"הם ביססו את המסקנות שלהם על עובדות אלטרנטיביות ומטיסים את כולנו אל מחוזות האבסורד", כתבה נגרוני באתר האינטרנט שלה. "בדיקה מקיפה של הכנף הראתה באופן ברור כי המדפים לא פעלו בשעת ההתרסקות. כלומר, כאשר הכנף התפרקה מן המטוס, הוא לא היה בתהליך של נחיתת אונס או אפילו ירידה מבוקרת בגובה".

על פי הדיווחים של כלי התקשורת העולמיים, ישנם חוקרים אחרים שתומכים בטענתה של נגרוני. פיטר פולי, מוביל אחת ממשלחות החיפוש של המטוס, גיבה אותה בהודעה לעיתונות ואמר: "המדפים לא הופעלו. כך שאם הנחיתה הייתה מבוקרת, אז היא לא הייתה מבוקרת באופן מוצלח".

החיפושים אחר המטוס המלזי עדיין נמצאים בעיצומם. משלחות חיפוש מכל העולם עדיין מנסות למצוא זכר לטיסה ול-239 הנוסעים שלה, הכוללים אזרחים סינים, מלזים, אינדונזים, אוסטרלים, צרפתים, קנדים, ניו זילנדים, הודים, איראניים, הולנדיים, רוסים, אוקראינים ואמריקאים.

(מקור)