ממשלת מלזיה יוצאת בהודעה דרמתית לכלי התקשורת בעולם, אשר נוגעת לטיסה MH370. על פי הדיווחים, בכוונת הממשלה לפרסם היום את דו"ח החקירה המלא על היעלמותו של 'המטוס המלזי'. לטענתם, הדו"ח יכיל את ממצאי החקירה במלואם והוא יהיה המילה האחרונה שלהם בכל הנוגע לחקירת ההיעלמות המסתורית של מטוס הנוסעים.

אנת'וני לוק, שר התחבורה המלזי, הודיע כי צוות החקירה עדכן את בני משפחותיהם של הנוסעים בפרטי הדו"ח מוקדם יותר היום. לוק הוסיף: "כל מילה שהוקלטה וכל פרט קטן שתועד בחקירה הזאת יהיה זמין במסמך המסכם – ללא עריכה, נספחים או צנזורה". מאוחר יותר, הממשלה המלזית תפרסם את ממצאי החקירה הרשמיים באינטרנט.

טיסה MH370 יצאה משדה התעופה בקואלה למפור במרץ 2014 ומאז אבדו עקבותיה. במשך יותר מ-4 שנים יצאו משלחות בינלאומיות וגופים פרטיים לחפש את כלי התעופה בשטח של מאות אלפי קמ"ר ובעלות של מאות מיליוני דולרים – אך לא מצאו דבר. בסוף חודש מאי האחרון, חברת הספנות האמריקאית Ocean Infinity החליטה לחדול את מאמצי החיפוש ברחבי האוקיינוס ההודי, לאחר שלא התגלו ממצאים חדשים.

בעקבות נסיבות ההיעלמות המסתוריות של כלי התעופה, ישנן אינספור סברות וקונספירציות אשר מסבירות, כביכול, מה עלה בגורלה של הטיסה. בחודש מרץ האחרון, פיטר מקמהון, חוקר אסונות תעופה מאוסטרליה, היכה גלים ברשת כאשר טען שהוא הצליח לראות את שרידי המטוס באתר Google Earth. בריאיון לצהובון הבריטי Daily Star, החוקר האוסטרלי טען שכלי התעופה הופל מן השמיים וכי "הרשויות לא ימצאו את המטוס, כיוון שלא רוצים למצוא אותו".

ישנם גם חוקרים מסוימים שטוענים כי המטוס התרסק כחלק ממזימת רצח/התאבדות של זהארי אחמד שאה, הקברניט של הטיסה. ג'ון דוסון, מדריך תעופה המתמחה במטוסי בואינג 777, טען בתוכנית התחקירים "60 דקות" כי "הראיות מצביעות על כך שאחד מאנשי הצוות ריסק את המטוס". אף על פי כן, כריסטין נגרוני, חוקרת אסונות תעופה מארה"ב, גורסת כי התחקיר היה מבוסס על 'עובדות אלטרנטיביות'. לטענתה, כאשר צוותי החיפוש מצאו חלק מכנפי המטוס בחופי טנזניה בשנת 2016, המדפים שלו לא היו מורמים – כלומר, הטייס לא יזם ירידה בגובה ולא ריסק את המטוס בכוונה.

מסתמן כי הידיעה ההזויה ביותר בנוגע לטיסה הגיעה כאשר משתמש בטוויטר חשף הודעה מסתורית שהוא קיבל לתא הקולי שלו. המשתמש Ty שיתף בחודש מרץ האחרון הודעה קולית אשר מורכבת מסדרה של 'אותיות נאטו פונטיות' ומספרים.

בדיקה של גולשים אחרים ברשת חשפה כי חלקה הראשון של ההודעה מרכיב את המשפט: "סכנה, SOS, אתם מוכרחים להימלט. היו זהירים. הם אינם אנושיים". חלקה השני של ההודעה, אשר מכיל סדרה של מספרים, מרכיב כביכול קואורדינטות – מה שגרם לכולם לחשוב שמדובר ברשומה האחרונה של הקופסא השחורה שהורכבה במטוס.

למרות שהדו"ח הנוכחי מסמל את תום מאמצי החיפוש הרשמיים של רשויות מלזיה, מהטיר מוחמד, ראש הממשלה הנוכחי, הצהיר כי החיפושים יתחדשו במידה וימצאו ראיות משמעותיות בעתיד.