ענן של רעל

אגם ניוס הוא אגם לוע בקמרון והוא מכיל בתוכו כיס של מגמה שמחלחל כל הזמן פחמן דו חמצני לתוכו, וכתוצאה מכך המים משתנים לחומצה פחמתית. כבר מקום שכדאי להתרחק ממנו, אבל זה כנראה לא הספיק לאגם והוא החליט להרוג כ-1,700 איש בפחות משעה.

אגם ניוס (צילום: ויקיפדיה)
אגם ניוס, האגם הקטלני בעולם | צילום: ויקיפדיה

ב-21 באוגוסט 1986 שמעו החקלאים המתגוררים בקרבת האגם (למה שתגורו שם?) קול רעם מוזר מלווה עם גייזר שנורו מהאגם, ולאחר מכן החל להיווצר ענן על פני המים. האנשים שהגיעו לחקור את הענן נפלו מחוסרי הכרה מיד עם הפגישה עמו, ולא היו יכולים להזהיר את שאר הכפריים מפני הענן הרעיל.

הענן התיישב במהרה בעמק וזה תיעל אותו אל הישובים באזור. המקומיים פשוט נפלו במקום ברגע שנשמו את תכולת הענן, ואחרי כמה נשימות נחנקו למוות. הרוחות סחפו אותו הערפל הקטלני הרחק מהכפרים, אך זה הספיק בשביל שהענן יחסל כ-1,700 איש ו-3,500 ראשי צאן. האסון המזעזע הקנה לאגם את שיא גינס "האגם הקטלני ביותר" בשנת 2008.

אגם ניוס (צילום: ויקיפדיה)
לא יעד תיירותי בשום מובן | צילום: ויקיפדיה

סיבת האסון התגלתה כרעידת אדמה שגרמה למפולת בוץ ושחרור מאסיבי של פחמן דו חמצני. העניין הזה, אגב, יכול לקרות שוב, וקיימים עוד שני אגמים כאלו באפריקה, אגם מונון, ואגם קיוו שאף מכיל בנוסף לפחמן דו חמצני גם גז מתאן. התרחקו מאגמים!

פרה צונחת מהגג

פרה מהגג (צילום: SUPER CANAL TV)
חואו מריה דה סוואזה, בישדגא | צילום: SUPER CANAL TV

תארו לכם, אתם במיטה ישנים בשלווה, חולמים חלומות, ואז פרה נוחתת עליכם דרך הגג ומוחצת אתכם למוות – זה קרה לגבר מסכן בברזיל ב-2013. חואו מריה דה סוואזה בן ה-45 ישן בביתו לצד אישתו לני כשפרה שברחה מחווה סמוכה טיפסה על גג ביתו שהיה בנוי על מדרון גבעה. הגג קרס תחת משקלה של הפרה והיא נפלה מרחק 2.5 מטרים ישירות על חואו.

פרה מהגג (צילום: SUPER CANAL TV)
אתה ישן ופתאום - פרה | צילום: SUPER CANAL TV

אשתו לא נפגעה, וגם הפרה יצאה שלמה, אך חואו שהובהל בתחילה לבית החולים עם שבר ברגל בלבד ואף היה בהכרה מלאה ודיבר רגיל, נפטר שעות מאוחר יותר. בעקבות דימום פנימי שלא התגלה בזמן, חואו מת בהמתנה לבדיקות. גם פרה, וגם רשלנות רפואית, כמה חוסר מזל בבן אדם אחד!

מרוץ עגלות סופר

קניות בסופר (צילום: אימג'בנק/Thinkstock)
בסופר אפשר לשחק, ברחוב סואן - פחות | צילום: אימג'בנק/Thinkstock

בנובמבר 2015 שני צעירים שוודים החליטו שזה רעיון ממש טוב ומגניב להתגלגל בעגלת סופר ברחוב משופע בסידני אוסטרליה. רובין וואלגרן בן ה-28, וחברו גם חשבו שזה יהיה עוד יותר מגניב אם יעשו את הפעלול שלהם בשעת הצהריים העמוסה. הם החליקו במדרון והגיעו למהירות של 80 קמ"ש על הנתיב הנגדי כשהתנגשו ברכב שנסע במעלה הגבעה. שני הגברים עפו מתוך העגלה ורובין נהרג במקום.

אין תמונה
רובין וואלגרן, מת במקום

קצין המשטרה גאווין דיגייט סיפר לחדשות המקומיות: "לצערנו, כולנו יודעים שקשה לנווט עגלות סופר". נכון, הוא ממש צודק, לעשות קניות בסופר זה סיוט בגלל זה. חברו של רובין נפצע קשה אך שרד.