התפתחות דרמתית בפרשת סהר טבר: אושיית הרשת האיראנית הודיעה לאחרונה לסנגורה שלא תזדקק יותר לשירותיו וככל הנראה תפנה בזמן הקורב לעורך דין אחר, בתקווה שזה יסייע לה במאבקה המשפטי להשתחרר מהכלא.

פיאם דובשן, סנגורה לשעבר של אושיית הרשת, סיפר כי קיבל את ההודעה זמן קצר אחרי שבית המשפט דחה את עתירתה של טבר להסב את גזר דינה ממאסר בפועל למאסר על תנאי. הסנגור האיראני הוסיף: "הם היו צריכים לאשר לה לצאת מבית הסוהר, אבל זה לא קרה".

View this post on Instagram

A post shared by Sahar Tabar ☠️ (@sahartabar.before) on

טבר ידועה ברחבי העולם בגלל החיבה הביזארית שלה לניתוחים פלסטיים ומוכרת בתור "אנג'לינה ג'ולי האיראנית" בסוף השנה שעברה היא הורשעה בסדרת עברות פליליות, הכוללות: חילול הדת, הסתה לאלימות, רכישת נכסים שלא כחוק, עבירה על חוקי הלבוש הלאומיים והשחתת הנוער המקומי. השלטונות הכריחו את הצעירה להתנצל על מעשיה באופן פומבי, לפני שזו נשלחה לרצות עונש מאסר בכלא "אל-ריי" – השוכן דרומית לטהרן.

דובשן טען כי מרשתו עתרה לבית המשפט בבקשה להקל על תנאי מאסרה בעקבות מצבה הרפואי. הסנגור אמר שרופאים אבחנו אצל אושיית הרשת מחלת לב כלילית בחודשים האחרונים. כמו כן, בחודש אפריל האחרון היא נדבקה בנגיף הקורונה והובהלה לטיפול רפואי בביה"ח "סינה" בבירה.

 

פיאם דובשן (צילום: hra_news, twitter)
פיאם דובשן: "היו צריכים לאשר לה לצאת מבית הסוהר" | צילום: hra_news, twitter

הסנגור טען כי רשויות החוק האיראניות אישרו בתקופה האחרונה לאסירים עם הרשעות דומות לאלו של טבר להמשיך לרצות את יתר תקופת המאסר שלהם בביתם. אף על פי כן, בית המשפט בחר להשאיר אותה בבית הסוהר מסיבה לא ברורה.

"בהתחשב בעובדה שבית המשפט שחרר כבר אסירים למעצר בית, חשבנו שכך יהיה גם איתה", הוסיף דובשן. "למרות ההערכות שלנו, העתירה נדחתה וגברת טבר כעסה מאוד על ההחלטה. מאז, היא הפסיקה לדבר איתי ועם עמיתי, עורך הדין סעיד דגהן".