הפיל נבהל - ונגח. אילוסטרציה (צילום: AP)
וואו, בזהירות חביבי. בלי נודים | צילום: AP

עד היום ידעו חובבי האספרסו שהקפה היקר והאיכותי בעולם הוא קפה לואק המיוצר מפולי קפה שעברו במערכת העיכול של גחן דקלים אסיאתי, וגחניים אחרים (כן, הוא מחרבן אותם). הפולים נאספים מהצואה, נשטפים ביסודיות, מיובשים בשמש ועוברים קלייה קלה בלבד, כדי לא לפגוע במגוון הטעמים שהופקו במערכת העיכול של הגחן.

הקפה הזה נמכר בארץ בסכום של כ-2.5 שקלים לגרם, אך כעת יש קפה יקר יותר לבזבז עליו את הכסף. קפה "שנהב שחור", אותו תוכלו להזמין מהתפריט ברשת בתי המלון "אנאנטארה" במלדיביים ובתאילנד, מיוצר מפולי קפה שעובדו בצורה טבעית על ידי פילים תאילנדיים.

רוצים עוד הרבה סיפורים מעניינים, משעשעים, מרגשים ומטורפים? תנו לייק בפייסבוק

הפילים, בניגוד לגחנים, אינם צרכנים גדולים של קפה ובתהליך הזה נעשה שימוש באנזימים שמופקים במערכת העיכול של הפילים המפרקים את החלבונים שבפולי הקפה. אחרי שהפולים יצאו הם גם עוברים תהליך של ניקוי ונטחנים לקפה משובח.

היצרנים טוענים שהחלבון הוא הסיבה לטעמו המר של המשקה הנפוץ, ושבהיעדרו הקפה כמעט אינו מריר. בטוח להניח שהקפה החדש יעורר עניין רב, בעיקר בשל העובדה שעד כה מוצעים רק חמישים קילוגרמים של "שנהב שחור" למכירה, ומחירו של כל אחד מהם עומד על 1,100 דולרים (יותר מ-4,200 שקלים), שזה 4.2 שקלים לגרם.

בלונדינית בבית קפה (צילום: Jeff Hillman, Istock)
ארמנד, הקפה הזה מהמם. מאיפה אמרת שהוא מגיע? | צילום: Jeff Hillman, Istock

(מקור)