קארל באדן יצר סדרת צילומים מרשימה המתעדת את תהליך ההזדקנות ונקראת 'Every Day'. את הפרוייקט הוא התחיל בגיל 34, ב-23 בפברואר 1987, היום הוא בן 61. באדן עצר לרגע בשנת 2010 כדי לסכם, וכך קיבלנו הצצה לחלק קטן מהפרוייקט, סרטון וידאו בין 2 דקות, ובו כ-2,500 תמונות. הסרטון הפך ויראלי, ובינתיים עברו עוד כמה שנים; עד כה צולמו 9,543 תמונות, הפרוייקט ממשיך והמספרים עוד עולים.

"הרעיון של צילום קשור מאוד לתיעוד. הרבה אנשים מייחסים את זה להסתכלות על ערים, מקומות, משפחה, הילדים שגדלים, דברים מהסוג הזה. אני חשבתי שיהיה מעניין לקחת את זה צעד קדימה", אומר באדן.

מזדקן בשתי דקות (צילום: קארל באדן)
מזדקן בשתי דקות | צילום: קארל באדן

באדן מתעורר בבוקר, מתארגן לעבודה, או לסוף-השבוע, ואז פשוט מצלם את התמונה. "אני לא משנה שום דבר בפנים שלי, אני לא מגדל זקן, או שפם, ואני שומר על אותה תספורת", מסביר באדן על תהליך העבודה, "אני לא משתמש בזוויות מיוחדות, לא בעדשות מיודות או פילטרים. אני מנסה לשמור על כל התרברבות אומנותית מחוץ לתמונה". הוא משתמש באותה מצלמה ובאותה תאורה בה הוא משתמש כבר קרוב לשלושה עשורים, רק סוג סרט הצילום השתנה עם הזמן, אבל זה רק בגלל שהפסיקו לייצר את הסרט הקודם בו השתמש.

המשימה היומית היא חלק מבחינה ארוכת שנים של התפקיד שהתמותה משחקת בחייהם של אנשים, וכמובן, איך גיל משנה את צורתו של אדם. קארל באדן לא מתכוון להפסיק, "אני אעצור כשאמות".

(מקור)