כשאנחנו רוצים את זה, סקס זה נעים ונחמד אבל בעיקר זה ממש בריא לגוף ולנפש. אבל, לא כולנו יכולים לעשות את זה באופן קבוע ממגוון סיבות, בין אם אנחנו נמצאים במערכת יחסים בשלט רחוק, אין לנו זוגיות או שפשוט לא מצאנו את ההזדמנות הנכונה. מה הסכנות בתקופות יובש, ואיך הגוף מושפע מהחיסרון בסקס? 

>> כבר עשיתם לנו לייק בפייסבוק?

1. החרדות מתגברות

סקס עוזר לאנשים לפרוק מתחים, במחקר סקוטי נמצא שאנשים שמנעו מסקס לזמן רב התקשו להתמודד עם מצבי לחץ יותר מאשר אנשים שהעידו על עצמם כפעילים מינית בשבועיים האחרונים. וזה בסך הכל דיי הגיוני, כי בזמן מין המוח שלנו משחרר הרבה כימיקלים שעושים לנו תחושה טובה כמו אנדורפינים ואוקסיטוצין. וחוץ מהתחושות הטובות בגוף, החומרים האלה גם יכולים להרגיע אותנו ולשכך את הכאבים שלנו.

2. המערכת החיסונית נחלשת

כולנו כבר יודעים שסקס זה בריא, אבל מחקר שנעשה באוניברסיטת פנסילבניה מוכיח עד כמה זה באמת משפיע. החוקרים מצאו שאנשים שעושים סקס לפחות פעם-פעמיים בשבוע נהנו מ-30 אחוז של התחזקות המערכת החיסונית ביחס לאלו שלא קיימו יחסי מין. אז אם אתם מצוננים יותר מדי בזמן האחרון, זה אולי אומר שאתם צריכים סקס.

3. הסיכון לסרטן הערמונית עולה

אם תהיתם למה סקס זה כזה עניין מהותי אצל גברים, זה בטח בגלל שיש לו יתרונות בריאותיים משמעותיים לבלוטת הערמונית. מחקר מצא שגברים שקיימו יחסי מין באופן תדיר נהנו מירידה של 20 אחוז בסיכון לחלות בסרטן הערמונית. סוף סוף התגלה משהו כיפי שאתם חייבים להכניס לאורח החיים הבריא שלכם.

עוד ב-mako בריאות:
>> פחות זה יותר: המאכלים הבריאים שאתם צריכים לאכול פחות מהם
>> לידה זה כואב? יש 7 דברים שכואבים יותר
>> הצד האפל של פינות החי: האם זה מסוכן לילדים?

4. אתם נהיים מדוכדכים

תקופות יובש לרוב מלוות גם בעצבנות בלתי מוסברת, שינויים במצב הרוח וגם קצת עצב ובדידות. הסיבה לכך היא שאנחנו לא מפרישים מספיק מהחומרים שעושים לנו טוב בגוף, וכמובן שיש לזה גם היבט נפשי שנובע מכך שאנחנו לא בזוגיות. אם אתם רוצים להפסיק לשנות את העולם, לאכול סרטים ולהיות ממורמרים, כדאי שתמצאו את האדם הזה שיגרום לכם להתרכך, וכן, גם יפסיק את תקופת היובש שלכם.

5. הזקפה לא בעניינים

תנצלו את הזמן שהוא עדיין עובד כדי להשתמש בו, מפני שהזקפה שלכם לא תהיה כל כך פשוטה בעתיד. מה גם שמחקר מצא שגברים שמקיימים יחסי מין בתדירות נמוכה חשופים פי 2 לסיכון של הופעת בעיות בתפקוד המיני. מחברי המחקר מייחסים את זה לכך שברגע שאין תחזוקה שוטפת של הפין, הוא מתחיל להתנוון. אם אתם רוצים שהוא יעבוד, תטפחו אותו יותר, אם אתם מבינים למה אנחנו מתכוונים.

6. אבל היי, לפחות לא תהיה לכן דלקת בדרכי השתן

סקס זה חשוב והכל, אבל הוא גם יכול לגרום לכל מיני תופעות לא נעימות. כשזה מגיע לדלקות בדרכי השתן, קיום יחסי מין מגדיל אצל נשים את הסיכון לחלות ב-80 אחוז. אם אתן בתקופת יובש ארוכה, לפחות תוכלו להתנחם בעובדה שלא כואב לכן לעשות פיפי.

(מקור)

 >> גיוס תרומות: נותנים לאדם סיכוי טוב יותר לחיות