בואו נודה בזה: חיי השגרה יכולים להתיש את כולנו: עבודה, לימודים, ילדים. אבל מה עם התשוקה? האהבה, ההנאה? ואיך לעזאזל כל אלה נדחקו לתחתית הצ'ק ליסט שלנו? הרי ידוע שחיי מין טובים משפרים את איכות החיים וזה מוכח. העור נראה קורן יותר, מצב הרוח משתפר ואפילו הכושר הגופני טוב יותר. בינינו - יש כל כך הרבה סיבות להשקיע קצת יותר בתחום, אז שנתחיל?

>> כבר עשיתם לנו לייק בפייסבוק?

ד"ר איריס בר און, יועצת אישית זוגית ומינית: חשיבה דומה

לפי תפיסתי, סקס הוא תוצאה של יחסים. לכן הטיפ שלי הוא לחפש פרטנר שדומה לכם במובן המיני. לצורך הדוגמה, אם מישהו שמרן, לא הייתי מציעה לו לחפש פרטנר שאוהב  הרפתקאות – וההפך. אני נתקלת בבני זוג שמקווים שבני הזוג שלהם ישתנו ויהפכו להיות מי שהם לא במיטה, וחבל. מדובר במסע מתיש עבור שני הצדדים. שמעו לי, חפשו את הדומה, זה יחסוך לכם כסף על טיפולים זוגיים בעתיד.

שלי פורפר רוזן , עו"ס MA סקסולוגית בהתמחות, מנהלת הקבוצה "המרכז להורות זוגיות ומיניות": תקשיבו לפנטזיות

חשוב להיות מודעים לעולם הפנטזיות, שלצערי הולך ומצטמצם עם החשיפה הגוברת לעולם הפורנו, שגורם למין להיות טכני ולא אמיתי. הייתי מציעה להתחיל לבחון אם יש לכם בכלל פנטזיות. אם לא, אפשר לעצום עיניים ולבחון מה עשוי לעורר אתכם מינית. את העולם הזה ניתן להרחיב באמצעות קריאות ספרים הכוללים סצנות של תשוקה המעוררות את הדמיון. שאלו את עצמכם מה הייתם רוצים שיקרה בהמשך הקריאה, איזה רגע בספר מרגש אתכם מבחינה מינית וכו'. קשב פנימי והצצה אל תוך התשוקות שלכם יסייעו להגדיל את עולם הפנטזיות שיוכלו להעשיר ולשפר את חיי המין שלכם.

הרגלי היגיינה, הלבשה תחתונה (צילום: lana abie on unsplash)
תציצו אל תוך התשוקות | צילום: lana abie on unsplash

מי טליה ארוסי, יועצת מינית למגזר הדתי: דברו על זה

הסוד הוא כמובן לדבר ולא לשמור דברים בבטן. אמרו לפרטנר שלכם בדיוק מה נעים לכם ומה פחות, ואל תחסכו בפידבקים – גם לחיוב וגם לשלילה. לרוב, כשמדובר בבני זוג שנמצאים במערכת יחסים טובה, קיימת נכונות להעניק, להתחשב ולשנות. אמנם לא תמיד כולם חשים בנוח לדבר בפתיחות, אבל כשלומדים לעשות את זה, חיי המין משתפרים באורח פלא.

מורן גוטליב שמש, "לגעת בטנטרה – מארג": מיניות היא הרבה מעבר לסקס

זה אולי נשמע בסיסי, אבל לפני שמגיעים בכלל לדבר על אקט מיני, כדאי להכיר בכך שיש לנו אנרגיה מינית. חשוב לזכור שאנחנו יצורים מיניים וסקס הוא רק דרך אחת שמאפשרת להביע את המיניות הזאת. האנרגיה המינית שלנו מתחילה כבר מהרגע שבו אנחנו קמים בבוקר ומרגישים מיניים, ומתבטאת גם באופן שבו אנחנו מתלבשים, בתשוקה שלנו לחיים, לעבודה, לטיפול בילדים. כשאנרגיית החיים כבויה – גם המיניות עשויה לדעוך. מעבר לכך, יחסי מין הם הרבה מעבר לאורגזמה ההוליוודית שכולם מחפשים. כל כך חשוב ליהנות מהדרך אליה, מהמבט, מהחיבוק ובעיקר מהרגע האינטימי הזה שמחבר אותנו לאחר. כשנמצאים ברגע ולא מחפשים רק את המטרה, אפשר לזכות בהנאות קטנות, גדולות ובעיקר בכאלה שנמשכות לאורך זמן, ולא רק בפורקן רגעי וקצר. את הטכניקה הזאת כל אחד יכול ללמוד, לא חייבים להיוולד עם זה.

מין מהאגדות, סקסית (צילום: laura-marques-on-unsplash)
הרבה מעבר לסקס | צילום: laura-marques-on-unsplash

ויקי דור, מנהלת המרכז לזוגיות ומיניות ומחברת הספר חקירה אינטימית: אל תחסכו בנשיקות

אחד הסימנים הראשונים להיווצרות האינטימיות בתחילת קשר הוא הנשיקה. כולנו זוכרים את הסצנה ב"אישה יפה" שבה ג'וליה רוברטס מסרבת לנשיקה מריצ'רד גיר, כי אינה מעוניינת באינטימיות וקרבה רגשית. ואכן, נשיקה היא אחת הדרכים הנהדרות שמגבירות ומחזירות לסקס את האינטימיות והקרבה הרגשית. מעבר לכך נשיקה היא כלי מקדים ליצירת גירוי מיני, בעיקר אצל נשים.

מין מהאגדות, מתנשקים (צילום: brooke-winters-on-unsplash)
נשיקה מגבירה את האינטימיות | צילום: brooke-winters-on-unsplash

דליה מנטבר, בעלת רשת מכוני פילטיס: כשהגוף חזק הסקס משופר

כושר גופני טוב מגביר ומעצים את התשוקה וההנאה. כשהגוף יותר חזק, השליטה בו טובה יותר וזה מתבטא כמובן גם בסקס. חשוב במיוחד לתרגל את שרירי רצפת האגן שנחלשים עם השנים – גם אצל נשים (בעיקר לאחר לידה) וגם אצל גברים. כיווץ השריר באמצעות אימון תורם לחיכוך מוגבר ולשליטה על התנועות במהלך הפעילות המינית. והנה טריק שיכול לשפר באופן משמעותי את האקט המיני: נסו לכווץ את השריר ולהרפות אותו תוך כדי מעשה האהבה. (מתאפקים לפיפי ומשחררים לסירוגין). את האפקט תרגישו כבר במהלך הפעילות.

אישה מתאמנת (צילום: bruce mars-unsplash)
כושר טוב מעצים את התשוקה | צילום: bruce mars-unsplash

עוד ב-mako בריאות:
>> 
מה קורה לגוף כשלא מקיימים יחסי מין?
>> עשתה פדיקור דגים - ואז קרה הדבר המחריד הזה
>> הדיאטה שמאפשרת לכם לאכול מה שאתם רוצים

ורדה רזיאל ז'קונט, פסיכולוגית ויועצת זוגית: לא לקחת כמובן מאליו 

"ראשית חייבת להיות משיכה בסיסית. אם לא נמשכים לפרטנר אין טעם לצפות שהמין יהיה מוצלח ומרגש. מעבר לכך, גם כשמדובר בפרטנרים ותיקים שכבר מכירים היטב, צריך לקחת בחשבון ששום דבר אינו מובן מאליו. אם רוצים חיי מין טובים, חשוב להשקיע בחיזור, בחברות טובה ולהבין שמדובר בתהליך שלא נגמר אף פעם, בתקווה שכיף להשקיע זה בזו".