מה הפער בין תדירות הסקס שאתם חושבים שאנשים עושים לבין מה שהם באמת עושים בפועל? חוקרים מבריטניה ניסו להתחקות אחר השאלות הללו ולשם כך גייסו לא מעט מתנדבים כדי לבדוק זאת אחת ולתמיד.

הסוציולוג בובי דאפי וצוותו, כחלק מהחברה הבינלאומית "איפסוס", המקיימת מחקרי שוק, אספו אנשים מארה"ב ומבריטניה וביקשו מהם לנחש באיזו תדירות אנשים בין הגילים 18-29 בארצם מקיימים יחסי מין במשך ארבעת החודשים האחרונים. מסקנות המחקר הראו, שמרבית האנשים (במיוחד גברים) מעריכים יתר על המידה את תדירות הסקס של אנשים אחרים בהשוואה לעצמם.

אדג'ינג (צילום: shutterstock | Kaspars Grinvalds)
גברים משערים שנשים מקיימות יותר יחסי מין ממה שקורה במציאות | צילום: shutterstock | Kaspars Grinvalds

>> כבר עשיתם לנו לייק בפייסבוק?

פער משמעותי בין ההשערה למציאות

לפי החוקרים, הניחוש הממוצע על גברים צעירים בשתי המדינות הוא שהם קיימו יחסי מין 14 פעמים בחודש האחרון. אך המספר האמתי הוא חמש פעמים בבריטניה וארבע פעמים בארה"ב. "משמעות ההשערה הזאת, היא שבממוצע גברים צעירים מקיימים יחסי מין פעם ביומיים – כ-180 פעמים בשנה – בהשוואה למציאות השגרתית, שמצביעה על כ-50 פעמים בשנה", מסביר דאפי.

אך הטעות הגדולה ביותר נמצאה בקרב גברים ומחשבותיהם על תדירות הסקס בקרב נשים צעירות, הן בבריטניה והן בארה"ב. גברים חושבים שנשים צעירות מקיימות יחסי מין 22 פעמים בחודש בבריטניה ו-23 פעמים בחודש בארה"ב. אך במציאות, התמונה נראית אחרת לגמרי. למעשה, נראה שנשים עושות סקס כחמש פעמים בחודש.

אז למה ישנו חוסר התאמה משמעותי בין ההשערה למציאות? דאפי מסביר שייתכן שזה קשור לכל עניין הסודיות שסובב סביב הסקס. כיוון שסקס נעשה בדלתיים סגורות, אנחנו לא יכולים לספק לעצמנו השערה טובה בכל הנוגע להרגלי המין של אנשים אחרים. לכן, ההשערות שלנו מתבססות על דברים שאנחנו רואים בתקשורת, ברשתות חברתיות, סקרים לא אמינים ופורנו. לפי דאפי, כל אלה מעוותים את התפיסות שלנו לגבי המציאות.

עוד ב-mako בריאות:
>> עליתם לאחרונה במשקל? אולי זאת הסיבה
>> חוששים מסקס? יש לנו כמה טיפים בשבילכם
>> בריא או לא? כל האמת מאחורי הפריכיות

נוסף לכך, ישנן השפעות תרבותיות שמעודדות נשים להצהיר על כמות פרטנרים קטנה יותר ממה שהיו להן בפועל ומנגד מעודדות גברים להפריז במספר הפרטנריות שהיו להם. עדיין קיים מיתוס לפיו לנשים יש יצר מיני נמוך יותר בהשוואה לגברים, כשבמציאות זה מאוד לא מדויק. עם זאת, ישנם מחקרים שאכן מוכיחים שגברים הם פחות בררניים מנשים בכל הנוגע לבחירת פרטנריות לסקס מזדמן. מה שעשוי להעיד על כך, שלמרות שלנשים יש יצר מיני לא פחות מלגברים, לעתים קרובות יש להן פחות ביטחון עצמי כדי לגרום לזה לקרות.