בין שאתם חדשים בסצנת הדייטינג או שמא חוזרים אחרי הפסקה ארוכה, הקונספט של אינטימיות עם אדם זר יכול להיות די מפחיד. תחושות של בושה, חששות וחוסר ביטחון עצמי לפני כל מפגש מיני עלולות להיות משתקות, ולגרום לגברים ולנשים מסוימים לנסות להימנע מכך כליל.

הסקסולוגית קריסטל וודברידג' טוענת כי חששות מסקס בדרך כלל קשורים לאישיוז שיש לנו עם הגוף שלנו, בייחוד עבור נשים שחושבות איך הפרטנר שלהם רוצה שהן ייראו. "נשים רבות לא מרגישות בטוחות מספיק כדי ליזום סקס, וזה בדרך כלל משום שהן לא חקרו את הגוף שלהן מספיק, אם על ידי אוננות או הגשמת פנטזיות מיניות. אבל גם גברים סובלים מחרדת ביצועים משום שהם מרגישים שהם צריכים להתנהג בצורה מסוימת במיטה, לקחת פיקוד ולשמור על זקפה לאורך זמן, ורבים מוצאים את זה מאיים".

עם זאת, אם אתם חשים שהפחד שלכם מיחסי מין עמוק יותר, ייתכן שאתם סובלים מגינופוביה - מצב שבו פחד עמוק מיחסים אינטימיים מוביל לתגובות פיזיות ופסיכולוגיות שמפריעות למהלך החיים התקין. רגע לפני שאתם פונים לטיפול פסיכולוגי, הנה כמה טיפים של מומחית היחסים טרייסי קוקס, כדי לנסות להתגבר על זה בעצמכם.

זוג במיטה (צילום: shutterstock | By DenisProduction.com)
התאורה יכולה להיות קריטית | צילום: shutterstock | By DenisProduction.com

>> כבר עשיתם לנו לייק בפייסבוק?

קיימו יחסי מין רק כשאתם מוכנים לכך

עזבו תפיסות חברתיות וחוקים מומצאים, למשל שצריך לשכב אחרי שלושה דייטים. תשכבו עם מישהו רק כשאתם מרגישים שנוח לכם ובטוח לכם בחברתו. נסו גם לזכור שברוב המקרים, גם הגוף של הפרטנרים שלכם לא מושלם, ובזמן שאתם מכניסים את הבטן או דואגים שהחזה קטן מדי, הם כנראה חוששים שהשרירים שלהם לא מספיק גדולים עבורכם, או שאפשר לראות את תחילתה של הקרחת.

חקרו את הגוף שלכם קודם

ככל שתכירו את הגוף שלכם טוב יותר, ותדעו מה עושה לכם טוב ומה לא, כך תרגישו בטוחים יותר בין הסדינים עם מישהו אחר. צעצועי מין, למשל, הם דרך נהדרת לגלות איך אתם מגיבים למגע מיני ומה מגרה אתכם.

התחילו עם משחק מקדים

במקום לקפוץ ישר למים הקפואים של הבריכה, נסו לטבול קודם את האצבעות ולהרגיש את המים. המחשבה של יחסי מין מלאים לאחר כמה סשנים של מזמוזים תיראה קצת פחות מאיימת, ותכניס אתכם לזון לאט ובהדרגה.

זוג אוהב במיטה (צילום: shuttetstock)
לאט ובהדרגה | צילום: shuttetstock

התחילו עם הדברים הבסיסיים

אחת הדאגות הפופולריות של אנשים בנוגע ליחסי מין היא – מה אם אני לא יודע מה לעשות? מה אם יש תנוחות שאני לא מכיר? שני המינים יכולים להיות מודאגים לגבי זה שלא לצורך. יחסי מין לא ממש השתנו לאורך השנים, ורוב האנשים נוטים להיצמד לדברים שעובדים, לפחות בפעם הראשונה. אם הפרטנרים שלכם בעניין של קינקי, זה ככל הנראה יעלה רק לאחר כמה וכמה מפגשים, ואם הם מציעים את זה על ההתחלה אפשר בפירוש לומר להם: אני פחות מוכן לזה, בוא ניצמד לבסיס עד שנכיר אחד את השני טוב יותר".

שנו את הגישה שלכם

סקס הוא לא בחינה, לא תקבלו ציון עובר או נכשל בסוף (ואם ככה אתם מרגישים, אתם עם האדם הלא נכון). תפסיקו להילחץ ולחשוב יותר מדי, זה לא חייב להיות מושלם. סקס ראשון מושלם יש רק בסרטים, אנשים רגילים מנסים ותועים בפעם הראשונה.

עוד ב-mako בריאות:

>> אוכלים חביתה לארוחת בוקר? טעות גדולה
>> הטריק המהיר שמחזק את שרירי הבטן 
>> אחת ולתמיד: האם כדאי ללבוש חזייה? 

אל תפחדו לבקש לעמעם את האורות

אם יש לכם בעיות עם דימוי הגוף שלכם, התאורה יכולה להיות קריטית. אל תפחדו להבהיר מה אתם צריכים – אם אתם רוצים חושך מוחלט בפעם הראשונה, זה בסדר. אפשר להגביר את האור בפעמים הבאות, ככל שהביטחון שלכם עולה.