בין אם מדובר בתקופת גיל המעבר, במשחק מקדים קצר מדי או ביחסי מין שמתארכים ומתארכים, לעיתים המיצים הטבעיים של הגוף אינם מספיקים, ודרוש לנו חומר סיכה כדי לצלוח את יחסי המין. במה הכי מומלץ להשתמש, ואיזה טריק חשוב תוכלו לאמץ כדי להיות עם קונדום אבל להרגיש בלי?

כבר עשיתם לנו לייק בפייסבוק?

פתרונות יצירתיים עושים יותר נזק מתועלת

כשיש צורך אבל אין חומר סיכה בנמצא, אנשים יעשו כל דבר כדי לסכך את המקום, אבל זה לא תמיד רעיון כל כך טוב. "למשל, מריחת חמאה היא לא רעיון טוב כי יש סיכוי לפתח דלקת או פטריות בנרתיק", אומר ד"ר דניאל דריי, רופא, סקסולוג ומטפל זוגי. "כשמשתמשים בקונדומים, חשוב להשתמש בחומר סיכה שהוא לא על בסיס שומן, כמו וזלין או כל שמן אחר שפוגע באטימות וביעילות של הקונדום, אלא רק בחומרי סיכה המבוססים על מים, ורצוי מאוד לקנות את החומרים אלו מחברות ידועות שהן בפיקוח משרד הבריאות, ולהשיגם במקומות "מסודרים" כמו בתי מרקחת או רשתות הפארם השונות".

בנוסף, משום שלמים יש נטייה להתאדות ולהתייבש מהר, רצוי למרוח כמות נדיבה לפי הצורך. אך כאשר מדובר ביובש בנרתיק וצורך תמידי בחומרי סיכה צריך לבדוק את הסיבה: "לעיתים יש צורך בשינוי הגלולה, תוספת אסטרוגן, ולעיתים זה גם קשור בהנקה - כשאישה מניקה, יש צורך להשתמש בחומר סיכה כי הפרולקטין גורם ליובש בנרתיק ולכאבים בזמן החדירה". 

רוצים להיכנס להריון? השתמשו בג'ל על בסיס מים

השימוש בחומרי סיכה נועד להקל על החדירה או להתגבר על יובש בחדירה בזמן קיום יחסים, ואין שום מניעה להשתמש בחומרים על בסיס שמן או מים. אבל הבעיה מתחילה כאשר בני הזוג מעוניינים בהשגת הריון. "חומרי הסיכה על בסיס שמן יכולים להוות בעיה כי הם עלולים להפריע לתנועתיות של הזרע ולפגוע באיכותו, והתוצאה היא הפחתת הסיכויים להשגת הריון. במקרה הזה עדיף להשתמש בג'לים על בסיס מים שגם אינם משפיעים על שינוי החומציות של הנרתיק", אומר ד"ר משה רויבורט, מומחה לגניקולוגיה ופריון, מנהל מרכז בריאות האישה במכבי שירותי בריאות. בנוסף, הוא מציין את ג'ל פרסיד שנמצא במחקרים שונים כמסייע לתנועתיות של הזרע ולא פוגע באיכותו ולכן מומלץ לזוגות שמעוניינים להיכנס להריון.

חומר סיכה על בסיס שמן נשאר פחות זמן

בהנחה שלא משתמשים בקונדום ביחסי מין, ד"ר דריי ממליץ דווקא על שימוש בחומרי סיכה שכוללים סיליקון משום שהוא לא מתייבש ונותן תחושה של סיכוך נעים וטבעי. גם כל מה שהוא שמן טבעי כמו שמן שקדים או תינוקות יכול להועיל, אך בניגוד לסיליקון, שמן נשאר פחות זמן. "בשמן שקדים או תינוקות אפשר להשתמש, אבל צריך להיות זהירים ובטוחים שאין רגישות של האישה לחומרים האלה, במיוחד אם מדובר בחומרים ממקור צמחי", מציין ד"ר רויבורט. "יש חומרים כאלה שבגלל אופיים השמנוני מאפשרים סיכוך לפרק זמן ארוך יותר מאשר אלה על בסיס מים, והם נספגים מהר יותר בנרתיק ולכן הם גם לטווח זמן קצר יותר. אך עצם השמנוניות והחומרים שמהם בנוי השמן יכולים לפגוע באיכות הזרע".

עוד ב-mako בריאות:
>> מעז יצא מתוק: עקיצות דבורה ירפאו אתכם
>> חשבתם שקייל מגעיל? הסופר פוד החדש יזעזע אתכם
>> תאהבו יותר, תאכלו פחות: חוקרים אומרים שאהבה זה מרזה

פחות כואב אבל גם פחות מענג

נשים שחוות כאב בזמן חדירה, נוהגות להשתמש בג'ל רפואי הנקרא עזרקאין, שמאלחש את האזור ומסייע לסיכוך הנרתיק. "אמנם הוא מאפשר חדירה עם פחות כאבים, אבל החיסרון שלו הוא שגם הרגישות וגם ההנאה פוחתת כשהוא נמצא על הדגדגן של האישה, וזה עלול להפריע גם להנאה של הגבר כי הוא מפחית את התחושתיות באיבר המין שלו. במידה ומתקיים מגע אוראלי, יש לו טעם מר, והוא יאלחש גם את חלל הפה", מוסיף ד"ר רויבורט ומסביר שנשים בגיל המעבר שהפעילות ההורמונאלית שלהן יורדת, יכולות להסתייע בג'ל הורמונלי או בטבליות הורמונאליות שמכילות אסטרוגן - שיכול לסייע לסיכוך, לשפר את האלסטיות של הרקמה ולגרום לה להיות יותר חיונית ועל ידי כך מקל על קיום יחסים בגיל המעבר.

את השוקולד תשאירו ל"אפטר פרטי"

במיטה נמצאים בדרך כלל בני הזוג המקיימים יחסי מין, ולא פעם מוסיפים לא רק פרטנרים אחרים אלא גם צעצועי מין וחומרים כמו שוקולד או קצפת כך שהחגיגה המינית הופכת להיות מתוקה במיוחד. "חומרים כמו קצפת ושוקולד, בגלל המתיקות ובגלל המרכיבים שלהם, יכולים להוות בסיס לזיהום מקומי וקרקע פורייה לחיידקים ופטריות בעיקר עבור האישה, ובמיוחד אם לא שוטפים היטב את המקום משאריות החומר שהשתמשו בו", אומר ד"ר רויבורט. ד"ר דריי מחדד: "שוקולד או כל מיני פירות זה בסדר, כל עוד זה נשאר בכל אזורי הגוף שיש בהם עור, ולא איפה שאין לנו רקמת עור, כי זה יכול לגרום לשינויים בחומציות האזור ואף לצלקות. אפשר למרוח למשל במפשעות או באזור הערווה".

הדרך הטבעית היא מין אוראלי 

אבל חוץ מחומרי סיכה מיוחדים וכל מיני פתרונות יצירתיים, נראה כאילו אנשים שוכחים את הפתרון הפשוט ביותר. "אני לא בעד לשים קצפות ושוקולדים על איברי מין, אמנם אין סיכוי שלגברים זה יזהם את האיבר, כמו שעשוי לקרות לנשים, אך באופן כללי,  מה שיותר טבעי יותר טוב. אם אישה מקיימת יחסים עם גבר שנגעל מאיבר מין נשי ונמנע ממין אוראלי, כדאי שהיא תמצא מישהו אחר", אומרת מלכה ספקטור, סקסולוגית, מומחית בייעוץ מיני וזוגי, ומוסיפה כי גם חומרים שיש בהם מרכיבי בישום לא מומלצים כי הם עלולים לגרום לאלרגיה או פריחה. "כל השטיפות האלו הן לא בריאות, נשים מנסות לכסות על הריח של איבר המין שלהן עם בישום אבל הריח לעיתים יכול לדחות במקום למשוך. ריח טבעי הוא נכון יותר מאשר ריח מוסווה. כל השטיפות האלו מעמיקות את התחושה שאיבר המין הנשי הוא דוחה ומגעיל. רצוי וכדאי להשתמש בחומרי סיכה, אבל כדאי גם למצוא גבר שאוהב מין אוראלי, כי גם הרוק הוא חומר מסכך טבעי".

הטריק שיעצים לכם את התחושה

ויש גם עצה שתתרום לחיי מין טובים יותר ותשנה לשני הצדדים את התחושה בזמן קיום יחסי המין. "כדי להגדיל את התחושה של הגבר וגם של האישה וכדי להגדיל את הבטיחות, יש לשים את חומר הסיכה בתוך הקונדום, מגלה ד"ר דריי. "זה גורם לתחושה של רטיבות וחום, והמרווח גורם לתחושת חיכוך טבעי. אחרי שהחומר מתאדה, הקונדום נצמד לאיבר כמו בלחץ אוויר, וכך מרגישים הרבה פחות את הקונדום". 

>> זהו סיפורה של ילדת המבחנה הראשונה בעולם