מחקר שפורסם ביוני האחרון בדק כמה נפוץ מנהג הסרת שיער הערווה בקרב צעירות בארה"ב. חוקרים מאוניברסיטת קליפורניה סן פרנסיסקו עשו סקר שכלל 3,300 נשים בטווח גילים בין 18 ל-65. הן נשאלו על העדפותיהן והרגלי הורדת שיער הערווה שלהן.

הם מצאו שלא פחות מ-84 אחוזים מהנשים מסירות שיער ערווה ו-16 אחוזים מהן לא מסירות. רובן הסירו שיער לפחות פעם בחודש או פעם בשבוע. אין ספק שהסרת שיער ערווה הפך לטרנד נפוץ בשנים האחרונות שאינו מתכוון ללכת לשום מקום בזמן הקרוב, אך מחקר חדש שפורסם בכתב עת למחלות מין מוכיח שלטרנד הזה חיסרון שעלול לסכן חיים.

 >> לייק בפייסבוק כבר עשיתם?

המחקר נעשה בארה"ב, במהלכו החוקרים שאלו אלפי אמריקנים על ההיסטוריה המינית שלהם, הרגלי הטיפוח שלהם ואם הם אי פעם נדבקו במחלת מין. יותר מ-7,500 אמריקנים השיבו על הסקר ונראה שרבים מהם אוהבים לטפח את האזורים שבהם השמש לא זורחת. 66 אחוזים מהגברים ו-84 אחוזים מהנשים השיבו כי הם טיפחו את אזור הערווה בעבר, באמצעות שעווה, גילוח, גזום והסרת שיער בלייזר.

אנשים שמסירים שיער ערווה דיווחו על יותר מחלות מין

מטפחי שיער ערווה נטו להיות צעירים יותר, פעילים מינית יותר ובעלי יותר פרטנרים מאלו שלא הקפידו להסיר את שיער הערווה. בנוסף, ה"מטופחים" דיווחו על יותר זיהומים המועברים במחלות מין, כולל הרפס, פפילומה, עגבת, זיבה, כלמידיה או נגיף האיידס. גם לאחר שהחוקרים הביאו בחשבון פקטורים שונים כמו גיל ומספר פרטנרים – הקשר שבין הסרת שיער ערווה ויותר מחלות מין נשאר. ככל שאנשים טיפחו את האזור לעתים קרובות יותר, כך הקשר למחלות מין היה חזק יותר. אנשים שדיווחו כי הם מסירים שיער ערווה בכל יום או בכל שבוע, היו בסיכוי גבוה פי 3.5 או 4 לדווח על היסטוריה של מחלת מין.

 עוד ב-mako בריאות
>> שיר אלמליח מלמדת להתחטב מבלי לוותר על שוקולד
>> אימון עצבני לירכיים
>> גילינו מה אורכו של השנ"צ האולטימטיבי

אולם ישנן הסתייגויות לא מעטות שחשוב לציין אותן. תוצאות המחקר מראות כי קיים קשר בין הסרת שיער ערווה למחלות מין, אך אין ביכולתו להעיד על כך כי הסרת שיער באזור איבר המין היא זו שמגבירה סיכון להידבקות במחלות מין. מדובר בסקר שאין בו הסבר של סיבה ותוצאה. מעבר לכך, המחקר התבסס על שאלונים ולא דרש מהמשתתפים להיבדק אצל רופא. עוד חשוב להוסיף כי אנשים המדווחים על ההיסטוריה המינית שלהם לא תמיד דוברים אמת, כך טוען החוקר הראשי בניסוי, ד"ר צ'ארלס אוסטרברג, פרופסור משנה לכירורגיה בבית הספר לרפואה שאוניברסיטת טקסס דל.

למרות ההסתייגויות, המחקר מעלה שאלות חשובות על הקשר שבין מחלות מין לטרנד הסרת שיער הערווה. ד"ר אוסטרברג טוען כי ייתכן שהסרת שיער הערווה, שלעתים יכולה לגרום לפצעים או למיקרו חתכים בעור, מאפשרת למחלות מין לחדור בקלות רבה יותר לגוף. אין ספק שסוגיה זו דורשת ביצוע מחקרים נוספים כדי לבחון אותה לעומק. "החברה המודרנית הכתיבה לנו מהי תפיסה נורמלית של איבר המין והמשמעות של אטרקטיביות נשית וגברית השתנה", אומר ד"ר אוסטרברג. "המחקר הזה שופך קצת אור על סיבוכים אפשריים המקושרים להרגל הרווח של הסרת שיער הערווה". 

(מקור)

>> האיום שמרחף מעל המין האוראלי שלנו