מרגישים שחיי המין שלכם תקועים? שהשגרה לא מספקת אתכם מספיק? שהפרטנר לא עושה מספיק כדי לספק אתכם? אינספור דברים יכולים להוביל לחוסר שביעות רצון מחיי המין בזוגיות, אך החדשות הטובות הן שבהחלט ניתן לשנות את זה. אם אתם מחפשים דרכים לחולל שינוי בין הסדינים – הנה כמה שיסייעו לכם. לורי ווטסון, סקסולוגית, כותבת ל-Psychology Today כמה טיפים שיסייעו לכם לחולל שינוי ממשי בחיי המין שלכם.

>> כבר עשיתם לנו לייק בפייסבוק?

1. להבין ששינויים לוקחים זמן

מערכות יחסים עוברות לא מעט שינויים, בהתאם לשינויים המתרחשים בחייהם של כל אחד מהצדדים במשוואה. מעברי דירה, הורות, גיל המעבר, יציאה לגמלאות, תסמונת ה"קן הריק" ומחויבויות אחרות יכולים לשבש את חיי המין בזוגיות. בן/בת הזוג מתאבל על מות הורה? זיכרונות טראומטיים צצו לפתע? בן/בת הזוג סובלים מדיכאון? סבלנות היא המפתח לחיי מין טובים בזוגיות. התעלמות מאירועים חשובים בחייו של הפרטנר זה אגואיסטי וזה יכול לגרום לו להתרחק מכם.

2. לחשוב מה אתם יכולים לעשות

חשבו מה אתם יכולים לעשות כדי לשפר את החוויה עבור הפרטנרים שלכם. אם בת הזוג ביקשה שהפרטנר שלה ילבש בגדים יפים שידליקו אותה, או בן הזוג ביקש מהפרטנרית להיות קצת יותר אגרסיבית, לכל אחד יש העדפות מסוימות. כל עוד הבקשות לא מעמידות אתכם במצב שלא נוח או לא נעים לכם, כדאי לפחות לנסות. ואם לא עובד בפעם הראשונה, היו פתוחים לנסות שוב. ייתכן שדבר קטן שתעשו ישנה משמעותית את ההתנהגות המינית של הפרטנר שלכם וישפר משמעותית את חיי המין שלכם. ואל תשכחו עוד כמה דברים שיכולים לסייע: רומנטיקה, מחמאות, פיתוי ולהשתדל לא להתעצבן בקלות.  

מין מהאגדות, מתנשקים
מומלץ להגיב באופן חיובי ותומך על כל מאמץ של הפרטנר | צילום: brooke-winters-on-unsplash

3. להעריך את הניסיון

כשהפרטנר שלכם עושה משהו שקרוב למה שאתם אוהבים – תפרגנו לו. אל תגידו "זה היה בערך מה שתיארתי, אבל לא בדיוק", זה יוצר מצב שאתם מתקנים כל הזמן את בן הזוג וגורמים לו להרגיש שהוא לא טוב מספיק וזה בהחלט לא עוזר להגביר את הליבידו. התנהגות ניתן לשנות באמצעות תגובות חיוביות, אז תנו לזה זמן ותאפשרו לבן הזוג שלכם להתקדם בצעדים קטנים. ישנם אנשים שנלחצים כשהם לא מובנים. הם מתקנים כל הזמן – וזה יכול ליצור מצב לא נעים. הבנה היא תהליך, לכן מומלץ להגיב באופן חיובי ותומך על כל מאמץ של הפרטנר להבין מה אתם אוהבים בסקס.

4. הדגישו את החיובי

אם יש משהו אחד שאפשר להסכים עליו, זה שאף אחד לא אוהב לקבל ביקורת במיטה. אם אתם לא מצליחים להעביר ביקורת בלי שיהיה בה פן חיובי, זה עלול להיות הרסני לחיי המין שלכם. האופן שבו אתם מתקשרים עם בן או בת הזוג במיטה בכל הנוגע להעדפות שלכם, הוא חלק משמעותי מהכנסת שינויים בחיי המין שלכם. התחילו במשפט הזה: "אשמח אם תוכל...".

עוד ב-mako בריאות:

>> צפו: מה שחפיסת סיגריות ביום עושה לריאות שלכם
>> הסודות של האנשים החזקים בישראל

>> "זה הטיפ הכי טוב שלי לחיי מין מושלמים" 

5. לשמור על הגינות

לעתים ייתכן שתצטרכו לבוא לפרטנר שלכם ולהגיד לו "אני אוהב אותך, אני רוצה אותך, אם אתה לא רוצה לעשות סקס או לעשות סקס איתי, אז אנחנו צריכים להיפרד". זה בהחלט מפחיד, בייחוד כשיש ילדים, אבל זה צריך להיות רק במקרה שאתם ממש מרגישים מיואשים, ברמה שאתם שוקלים לבגוד. הכוונה היא לא לתת אולטימטום לבן הזוג, אלא באמת להיות כנים אחד עם השני.  

בחרו תקופת זמן שאתם נותנים לפרטנרים שלכם להירתם למאמץ ולחולל שינוי בחיי המין ובדקו מה קורה. גם אם אתם לא מבחינים בשינוי משמעותי, שימו לב אם הפרטנר מנסה ואם הוא יוזם. בדקו עם חבריכם אם הציפיות שלכם מהפרטנר שלכם ריאליסטיות או שהן גבוהות מדי.