תחום הפסיכיאטריה סובל מלא מעט סטיגמות מזה שנים רבות. בין אם מדובר בסטיגמות על מוסדות לבריאות הנפש ובין אם במטופלים עצמם. סרטון חדש של המרכז לבריאות הנפש גהה מנסה לשנות את כל מה שחשבתם על מוסדות פסיכיאטריים.

>> לייק בפייסבוק כבר עשיתם?

הסרטון "גהה ריזורט&ספא" הופק לרגל מלאת 75 שנה למרכז לבריאות הנפש גהה. הסירטון, שהופק ע"י רננה לוי באמצעות חברת סופרפוש ובכיכובו של שמוליק וילוז'ני, נועד להציג את המרכז לבריאות הנפש גהה, ולמעשה את עולם הפסיכיאטריה- מוסדות, מטופלים, מאושפזים והעוסקים בו, מזווית אחרת - במטרה לשבור את הסטיגמה הקיימת והחששות האופפים עולם זה מצד הציבור הרחב. כל יתר המשתתפים בסרטון הם עובדי גהה, ובכלל זה מנהלו הפרופ' גיל זלצמן. 

המרכז לבריאות הנפש גהה ציין 75 שנים להיווסדו באירוע חגיגי שהובילה עמותת הידידים של גהה, אשר בראשה עומדת הגב' דפנה בסטר ומנהלת אותה עו"ד מיכל אקסלרוד. האירוע נערך בהשתתפות שר הבריאות ח"כ הרב יעקב ליצמן, מנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב ומנכ"ל כללית הנכנס, נועז בר ניר. האירוע התקיים בחצר בית החולים גהה ונכחו בו גם מטופלים ובני משפחותיהם, ששיתפו את הנוכחים בסיפורים אישיים וכן בטיפול שניתן להם בגהה. 

עוד ב-mako בריאות
>> זה המחיר שהגוף שלכם משלם על עבודה בלילה
>> ממלאים מחדש בקבוקי מים? תפסיקו עם זה מיד
>> חוקרים גילו משהו מדהים על שוקולד

מטרת האירוע הייתה בין השאר לעורר את תשומת לב מקבלי ההחלטות לצרכים של הפסיכיאטריה שסבלה שנים מאפליה בתקנון, תקצוב ובינוי, שיפור התדמית ושבירת הסטיגמה. במובן זה, הסרטון הוא חלק מתוך שורת אירועים ופעילויות שמוביל המרכז לבריאות הנפש בסיוע עמותת ידידי גהה לשבירת הסטיגמה סביב עולם בריאות הנפש.

פרופ' גיל זלצמן, מנהל המרכז: "אדם  המתמודד עם בעיות נפש חי במצוקה וסבל קשיים, כאשר החוויות המרכזיות המלוות אותו הן תחושות של שינוי באישיותו, הרגשת בדידות ובושה לנוכח הסטיגמה האופפת מחלות נפש. אנו פועלים לניפוץ הסטיגמה ולהגברת המודעות לכך שמחלת נפש אינה שונה מכל מחלה גופנית אחרת. אנו מחויבים להוביל שינוי בתחום זה באמצעות שורה של פרויקטים שנועדו לעורר מודעות ושיח ציבורי בנושא".