מרבית האנשים שמחפשים חופשה מרגיעה – בוחרים ב"בטן-גב" על חוף ים או בספא יוקרתי. אבל מתברר שכדי ליהנות מהטבות בריאות, אתם דווקא צריכים לבחור בסוג חופשה אחר.

>> לייק בפייסבוק כבר עשיתם?

על פי מחקר חדש שנעשה על ידי חוקרים סיניים, החופשה הכי משתלמת מבחינה בריאותית – היא שיט. עד כמה משתלמת? אתם ככל הנראה תיהנו מהיתרונות הבריאותיים שלה גם חצי שנה אחרי ששבתם ליבשה.

A post shared by WellnessBoat Retreats (@wellnessboatretreats) on


בעוד שכל חופשה עוזרת לבריאות הנפשית והפיזית שלכם במידה מסוימת, נראה שבהפלגה יש אקסטרה יתרונות, בעיקר מאחר שהיא סופר מגוונת; אתם גם מבקרים ביעדים שונים וגם זוכים לעשות פעילויות שונות ומגוונות.

במחקר שפורסם בכתב העת  International Journal of Tourism Research, החוקרים נתנו ליותר מ-300 מטיילים שאלון פסיכולוגי, לאחר שחזרו משיט. הם נתנו את אותו השאלון ל-300 מטיילים אחרים שהיו בהפלגה חצי שנה לפני כן. השאלות נועדו להעריך את רמת שביעת הרצון שלהם מהחיים ואת מצבם הרגשי.

עוד ב-mako בריאות:
>> זו כנראה תרופת הסבתא הכי הזויה - שבאמת עובדת
>> חלום: איך לאכול מהכול, לרזות ולשמור על המשקל
>> הסיבה המזעזעת שבגללה אסור לכם להחניק עיטוש

A post shared by БИЛЕТУР (@biletur) on


מעבר לכך ששיט ישפר את מצב הרוח שלכם באופן מידי, נראה שיש לזה גם השפעות ארוכות טווח שנשארות גם אחרי שהטיול נגמר וחזרתם לשגרה. "טיול הוא פעילות משמעותית שבמהלכה אנשים מרוויחים משהו חשוב ומשמעותי לחייהם", אומר ג'ינג לו, החוקר הראשי במחקר. "זה משפר את ההערכה העצמית, מסייע להתפתחות אישית ולפיתוח מוטיבציה".

בנוסף, ציינו החוקרים כי תוצאות המחקר הראו שחופשה שכוללת הפלגה מציעה יותר ערך מאשר חוויות נהנתניות קצרות – ותורמת לשביעות רצון גבוהה יותר מהחיים וחיוביות.