הכרת תודה

שימו לב לדברים הטובים בחיים שלכם והכירו תודה עליהם. פנו רגע מטרדות היום, מהתראות הסמארטפון ומהדאגות – במהלכו או בסופו – חפשו משהו טוב והודו עליו. התודה תמיד מחזירה אותנו לרגע הזה, כך שזו גם דרך להתמודד עם סטרס וחרדות, ברגעים מלחיצים או פשוט כשרוצים להתמקד בזמן מדיטציה.

View this post on Instagram

Train Your Mind הדרך להשגת תחושת יציבות פנימית בתקופה מבלבלת היא על ידי תרגול מדיטציה. עלינו לחוש שאנחנו אי יציב בלב הים הסוער. כך אנחנו יכולים להרגיש כאב, אבל הוא פשוט נוגע בנו ואז ממשיך הלאה מבלי למוטט אותנו. מאת סטיבן לי פולדר Practice Your Happiness

A post shared by IKIGAI TLV (@ikigai.tlv) on

סטרס

תזיזו את הגוף. בזמן סטרס הגוף מתכווץ וצריך לפרוק זאת – תנו לו את מה שהוא רוצה, אל תעצרו את התנועה. נסו למשל לשלב את האצבעות מאחורי הגב להתכופף ולמתוח אותן מעלה שלובות. התנועה פותחת את החזה ומזרימה דם אל הראש. כך גם שאר התנועות ההפוכות כמו עמידת נר ועמידת ראש.

View this post on Instagram

A post shared by IKIGAI TLV (@ikigai.tlv) on

מחשבות שליליות

מחשבות שליליות הן חלק מההוויה שלנו – נסו לקבל אותן ולאו דווקא להילחם בהן. הן חלק מאיתנו – אבל רק חלק מאיתנו. גם אם הן רועשות במיוחד היו מודעים לכך שישנם עוד חלקים בכם שפועלים ושהן חולפות. הכל משתנה והכל עובר. היו גם מודעים לכך שמחשבה היא רק מחשבה. היא לא המציאות. אל תאדירו את המחשבות.

View this post on Instagram

A post shared by IKIGAI TLV (@ikigai.tlv) on

נתינה

הדרך הבטוחה ביותר לשפר את ההרגשה היא לתת. התנדבו, עזרו או תנו למישהו זר פרחים – ותבינו לבד.

תשוקה 

התורה היפנית איקיגאי דוחקת בנו למצוא התשוקה שלנו - מה אנחנו אוהבים, מה אנחנו עושים היטב, מה העולם זקוק לו. בקיצור, תשוקה תשוקה תשוקה. 

מרכז איקיגאי פוצח בשיעורי לייב של מדיטציה באינסטגרם ושיעורי יוגה בזום. מוזמנים לתרגל את האושר שלכם