נטלי פורטמן היא הפנים של בית האופנה "דיור" מזה שש שנים, אבל זה לא אומר שהיא נולדה נערת שער:  השחקנית בת ה-36 חשפה לאחרונה בראיון למגזין The Cut כי רק לאחר שהצטרפה ללא מעט סלבריטאים אחרים שעברו לתזונה טבעונית, היא הצליחה להיפטר מהבעיות בעור הפנים שלה.

>> לייק בפייסבוק כבר עשיתם?

פורטמן, שעברה מצמחונות לטבעונות, אינה הראשונה שמוכיחה כי שינויים תזונתיים בהחלט יכולים לחולל שינוי גדול בכל מה שקשור לאקנה. היא שיתפה שהשינוי שעשתה התבטא בוויתור על שני דברים עיקריים. "ויתרתי על מוצרי חלב וביצים ומאז לא היה לי יותר אקנה. זו הייתה בהחלט תגלית". יחד עם זאת, פורטמן מדגישה כי שינוי זה לא בהכרח מתאים לכל אחד. "זה פרטני; לכל אחד יש רגישויות אחרות. ויתרתי על ביצים וחלב גם כשהייתי בת 30, אז אולי זה קשור לגיל". ישנם מומחים הטוענים כי מוצרי חלב מכילים הורמונים וחומרים שעלולים לגרום לדלקות, התורמות להיווצרות של אקנה.

ההשפעה של תזונה על אקנה

ד"ר ניק לואו, מומחה ברפואת עור, הסביר לדיילי מייל כי מאכלים מסוימים יכולים לגרום להתפרצות של אקנה. "תזונה משחקת תפקיד באקנה, למרות שזה נדיר שרק תזונה תגרום לאקנה", אמר. אם אתם חוששים שמזונות מסוימים גורמים לכם לפצעונים, ד"ר לואו ממליץ לנהל יומן תזונה, שבו אתם מתעדים את האוכל שאכלתם וחומרת האקנה שלכם. היומן יעזור לכם להבין אילו מזונות עלולים לסייע בהיווצרות של אקנה אצלכם.

עוד ב-mako בריאות
>> אתם חייבים להפסיק להוסיף לימון לשתייה שלכם
>> לעולם אל תאכלו את הדברים האלה ביחד
>> לא מחלה: זאת תרופה שגרמה לעיוות הזה

ממחקר שפורסם בכתב העת המדעי Journal of the American Academy of Dermatology בשנת 2012 הראה שאנשים רבים הסובלים מאקנה בינוני ומאקנה קשה צורכים כמויות גדולות של מוצרי חלב, ממתקים ושוקולד חלב. "כדאי להימנע או להפחית בצריכת פחמימות מעובדות (כמו סוכר, שוקולד, ממתקים, קמח לבן ופסטה)", הסביר ד"ר לואו.