לא משנה כמה שאתם מתכוונים להיות טובים, כשהרעב מגיע אתם הופכים להיות קוקי מונסטר. אם אתם רוצים למנוע מהרעב לתקוף אתכם ברגעים לא צפויים, ולמקסם את תחושת השובע שלכם, כדאי שתמנעו מהדברים הבאים:

>> כבר עשיתם לנו לייק בפייסבוק?

1. אתם אוכלים יותר מדי פחמימות

יש שאומרים שפחמימות זה דבר טוב, וכאלה שמתרחקים מהן כמו מאש. לא משנה לאיזו קבוצה אתם שייכים, מה שבטוח הוא שפחמימות פשוטות מעודדות תחושת רעב. רוב פחמימות האינסטנט שאנחנו אוכלים על הדרך הן פשוטות ומכילות סוכרים שמתפרקים מהר בדם – מה שגורם לעלייה מהירה בסוכר בדם - שמלווה בירידה חדה הגורמת לנו לחוש רעב נוראי. אם אתם רוצים להיות שבעים לאורך זמן, כדאי שתתמקדו בפחמימות מלאות.

2. אתן אשכרה אוכלות בשביל שניים

הריון עושה המון דברים לגוף, ובין השאר באמת עולים המון במשקל, אבל הבעיה היא שנשים רבות מנצלות את התקופה הזאת כדי לזלול ללא הפסקה. חשוב לנפץ את המיתוס, בהריון אתן לא אוכלות בשביל שניים, וחשוב לאכול בצורה הגיונית ולא מופרזת. אל תיכנסו לדיאטת כאסח בזמן ההריון, זה לא הדבר הבריא לעשות, אבל גם לאכול ערימות של ג'אנק לא יעשה לכן ולעובר שלכן שום טוב.

3. אתם לא ישנים מספיק

אינספור מחקרים כבר נעשו בנושא הבחירות התזונתיות שלנו בזמן מחסור בשינה. תוצאות המחקרים מצביעות על קשר בין מחסור בשינה לבין השמנת יתר ופגיעה ביכולת שלנו לדבוק בדיאטה. הסיבה לכך היא שמחסור בשינה גורם לכוח הרצון שלנו וליכולת שלנו לעשות בחירות נכונות להתערער, וזה פוגע בנו בעיקר באוכל. אנשים שלא ישנים מספיק יטו לבחור במאכלים יותר שמנים ופחות מזינים. אם אתם רוצים לשמור על המשקל, תתחילו לישון כמו שצריך.

4. אתם לא שותים

אכלתם ממש לא מזמן ופתאום הרעב מתגנב אליכם ואתם לא מבינים איך זה הגיוני. ובכן, תנו לנו לעזור לכם- זה לא רעב, אתם פשוט צמאים. אם אתם מרגישים רעבים, פשוט שתו כוס מים ותנו לעצמכם כמה דקות להבין אם הרעב עדיין קיים. אתם עדיין רעבים? לא נורא, לפחות גם שתיתם קצת על הדרך, עכשיו לכו לאכול איזו משהו שמלא בסיבים תזונתיים.

5. זה הזמן המיוחד בחודש

לנשים יש כל מיני מצבים הורמונליים שגורמים להן להשתוקק לשוקולד. אין איך להימנע מזה, יש נשים שפשוט חייבות לאכול יותר כשמגיע הזמן המיוחד הזה בחודש. אבל כמו שאמרנו לנשים ההריוניות מבינכן, זה לא תירוץ. כלומר, ברור שמותר לאכול קצת יותר מהרגיל ולנשנש את השוקולד שאתן צריכות, אבל לא להתחרע על טבלת שוקולד שלמה – זה לא בריא ולא ריאלי. תאכלו בפרופורציות, אחרת זה רק יעשה לכן חשק לעוד.

6. אתם לחוצים

לחץ יכול לגרום לנו לעשות כל מיני דברים מוזרים, והחלק הכי מוזר הוא שאנחנו בכלל לא שולטים בזה. כשאתם רואים סרט מתח והיד שלכם נשלחת אל הפופקורן דווקא בקטעים המפחידים, זה לא כי אתם באמת רעבים אלא בגלל שהגוף שלכם פשוט עושה את זה אוטומטית. אם אתם יודעים שאתם לחוצים, נסו לחשוב טוב טוב לפני שאתם דוחפים את הבורקס הזה, אתם לא באמת רעבים, וזה לא מה שיעזור לכם להשתחרר מהלחץ.

עוד ב-mako בריאות:
>> מקרה או גנטיקה: מה הסיכוי שיצאו לכם תאומים?
>> לחוצים? הנה 8 דרכים להשתחרר ב-5 דקות
>> ללא מרשם: התופעה המוזרה שתגרום לכם התרופה הפשוטה הזאת

7. אתם שיכורים

יצאתם מהבר ואתם מתים לדפוק את ההמבורגר הכי גדול שתצליחו להכניס לפה? אתם כנראה שיכורים מדי בשביל להבין שזה לא מה שאתם רוצים באמת. כשאתם שיכורים, תפקפקו יותר בבחירות התזונתיות שלכם, אתם כנראה לא צריכים לאכול את ההמבורגר הזה עכשיו.

8. אתם לא אוכלים מספיק חלבון

אם יש משהו בעולם שהוא ממש משביע זה חלבון, לא משנה איזה חלבון, העיקר שיש ממנו כמות מספקת. יש מאכלים שהם עתירים במיוחד בחלבון, ויש גם שילובים שיכולים למקסם את צריכת החלבון שלכם. אם אתם רוצים לאכול ארוחה משביעה, תוסיפו לזה איזה חלבון כדי להרגיש שבעים לאורך זמן.

9. אתם נמנעים משומנים

שומן הוא לא תמיד האויב, יש גם שומנים טובים שיכולים לתרום לתחושת השובע לאורך זמן. מזונות כמו אגוזים, שמן זית ואבוקדו מכילים חומצות שומן שהן בריאות והכרחיות לגוף. הבעיה עם השומנים האלה זה שחשוב לאכול אותם במידה הנכונה, בעיקר אם אתם שומרים על המשקל.

10. אתם מדלגים על ארוחות

כשהקיבה שלכם ריקה לזמן ממושך, יש עלייה חדה בהורמון הרעב, וכתוצאה מכך אתם עלולים לאכול הרבה יותר ממה שהתכוונתם. כי כשרעב רציני מגיע, פחות קל לשלוט בכמות שאוכלים. תימנעו מהמצב המורעב ותאכלו ארוחות מסודרות ומשביעות.

11. אתם אוכלים מהר מדי

הטריק הכי גדול של האבולוציה הוא תחושת השובע שלנו, משום מה היא מתחילה להיות מורגשת רק 20 דקות אחרי שהתחלנו לאכול. מה שקורה כשאוכלים מהר הוא שפשוט לא מספיקים להרגיש שבעים בזמן. התוצאה היא שאוכלים הרבה יותר, ומרגישים מלאים מדי אחר כך. 

>> מוסר כליות: על השתלות אלטרואיסטיות וסחר באיברים