אז מהן האוכלוסיות הכי בריאות בעולם ומה אוכלים שם?

דיאטת אוקינאווה (אוקינואה, יפן) – בטטה סגולה

תזונה שמגיעה מאיי ריוקיו שביפן, מאוכלוסיה הידועה בזכות אריכות הימים שלה. הסברה היא כי מדובר בשילוב בין התזונה הייחודית של תושבי המקום והיחסים החמים בתוך הקהילה. אז מה החבר'ס האלה אוכלים? התפריט כולל 30 אחוז ירקות ירוקים וצהובים, מעט אורז ובטטה אוקינואית סגולה. צריכת הסוכר והדגנים שלהם נמוכה מאוד ביחס לתזונה היפנית.

>> כבר עשיתם לנו לייק בפייסבוק?

דיאטה ים תיכונית (איקריה, יוון) – שעועית לוביה

איקריה הוא אי יווני הידוע באריכות חייהם של תושביו. התזונה האיקרית כוללת הרבה תה צמחים ומעט קפה, צריכת קלוריות יחסית נמוכה, עם הרבה ירוקים, מעט בשר וסוכר מעובד, והרבה מאוד קטניות.

דיאטה אדוונטיסטית (לומה לינדה, קליפורניה) – אבוקדו

הכנסייה האדוונטיסטית היא זרם בנצרות הפרוטסטנטית שבין השאר גם מקדשת את יום השבת. התזונה הייחודית של אנשי הקהילה מבוססת בעיקר על ירקות, פירות ודגנים. מוצרים מן החי נאכלים במתינות רבה, ומאמיני הכנסייה לא אוכלים בשר מן החי בכלל.

תזונה סרדינית (סרדיניה, איטליה) – לחם מחמצת

סרדיניה הינו אזור באיטליה בו תושביה ידועים אף הם באריכות הימים שלהם. התזונה האופיינית לאזור כוללת הרבה חלבונים שמקורם בחלב עזים ובגבינה, ירקות ושמן זית, והיא דלה בסוכרים ובבשר.

דיאטה ניקויאנית (חצי האי ניקויה, קוסטה ריקה) – פפאיה

גם אזור חצי האי ניקויה מפורסם בשל אריכות הימים של תושביו, ויש להם סיכוי גבוה פי 3 להגיע לגיל 90 מאשר לאמריקאי הממוצע. ניתן להסביר את העובדה המדהימה הזאת בזכות אורח החיים הפעיל של תושבי המקום והתזונה הייחודית שלהם. ביחס לשאר המקומות הבריאים, בתזונה הניקויאנית יש יותר בשר, ביצים ותירס, ובנוסף, הם גם אוכלים הכי הרבה פירות, וזה עובד להם מעולה.

* יעוץ מקצועי לכתבה: מאיה בן אפרים, דיאטנית קלינית מומחית להרזייה ולירידה במשקל.
 
עוד ב-mako בריאות:
>> לא תמימה: האם מדובר בטבעונות או בהפרעת אכילה?
>>  דברים שרק רופאים יודעים: המדריך המציאותי לרופא בישראל 
>> לכעוס פחות: זו הדרך האמיתית להיות מאושרים