בשביל להבין מה היא הארוחה האולטימטיבית לשעות הבוקר ומה הכי כדאי לאכול בתחילתו של יום כדי שיהיו לנו מלא אנרגיות חיוביות, כדאי להבין את השוני בתחושת השובע שמעניקה לנו כל קבוצת מזון. למרות שיש הבדלים בין מגוון המזונות בתוך כל קבוצה ויש גם שוני באיך כל אחד מאיתנו מגיב אליהם, באופן כללי ניתן לומר שמזונות מקבוצת הפחמימות (לחם, קורנפלקס, גרנולה) משביעים אותנו לטווח זמן קצר עד בינוני, מזונות מקבוצת החלבונים משביעים אותנו לטווח זמן בינוני עד ארוך ומזונות מקבוצת השומנים משביעים אותנו לטווח זמן ארוך.

>> כבר עשיתם לנו לייק בפייסבוק?

מתוך זה כבר קל להבין שארוחה מאוזנת היא התשובה הנכונה. צריך לאכול בבוקר פחמימות בשביל להטעין את שרירי הגוף ולתת למוח את הדבר היחיד שהוא יודע לפעול בעזרתו - גלוקוז. מה שכן, עדיף לאכול פחמימות עם סיבים במטרה שהספיגה שלהן יותר מתמשכת, וכך תרגישו יותר שבעים. ואם אתם רוצים לייצר תחושת שובע ממושכת, כדאי שתוסיפו לארוחה גם חלבונים.

אגב, אם אתם קמים מורעבים, יש מצב שזה בגלל שלא שתיתם כל הלילה והגוף שלכם יבש. התייבשות, גם הקלה ביותר, פוגעת בכל תפקודי הגוף החל מריכוז וכלה במצב רוח. 2 כוסות מים יעזרו לכם להתעורר ולהרגיש טוב יותר.

בנוסף, למי שמורגל גם בשתיית קפה של בוקר, אין סיבה להפסיק עם ההרגל הזה. להיפך, היום מרבית המחקרים מצביעים יותר על תועלת תזונתית מאשר על נזק תזונתי כתוצאה משתיית קפה. והוא נמצא כקשור למניעה של מגוון מחלות, הגברת ערנות וחיוניות, הפחתת עייפות, שיפור מצב הרוח וחיזוק הביטחון העצמי. כל מה שצריך בנאדם בשביל לפתוח נכון את היום.

* הכותבת היא סיון אבוט-ברקן RD M.Sc, סמנכ"לית עמותת עתיד-עמותת הדיאטנים בישראל.

עוד ב-mako בריאות:
>> כל האמת על הפופיק שלכם: ​8 עובדות שישנו לכם את החיים
>> לא רק לג'ינג'ים: ממה עשויים הנמשים שלכם?
>> בוטוקס בסינית: הפתרונות הטבעיים שיעלימו את הקמטים