לא מעט נשים חוטאות בזה: אם זה קצת קונסילר כדי להסתיר חצ'קון, או אם סתם בא לנו להתגנדר ולהתאפר לקראת הביקור בחדר הכושר - נשים רבות בוחרות להתאפר לפני האימון. ולמרות שזה לא יגרום לבעיה רפואית קשה, זה כן עלול לגרום ללא מעט נזק בעור הפנים שלכן.

>> לייק בפייסבוק כבר עשיתם?

פעילות גופנית גורמת לנו להזיע, שכן הזעה היא הדרך של הגוף שלנו לקרר את עצמו. בנוסף, הזעה עוזרת לנקות רעלים ולכלוכים מהעור שלנו. לכן, כשהעור שלנו מכוסה בשכבת איפור, רעלים אלו אינם מופרשים החוצה ועלולים לגרום לבעיות בעור. "זיעה ושמנים טבעיים המופרשים מהעור יכולים לחסור נקבוביות ולגרום לצמיחה מוגברת של חיידקים כמו פרופיוניבקטריום אקנה, שגורמים לפצעונים", מסבירה ד"ר פרית'י דניאל, לאתר NetDoctor. "מה שיותר גרוע, זה כאשר הנקבוביות נפתחות, כל מה שישב עליהן, כולל איפור מאתמול או חלקיקי לכלוך כתוצאה מזיהום אוויר, גורם גם כן לחסימה של הנקבוביות ולהיווצרות אקנה".

ד"ר פרית'י מוסיפה כי פריחה או חררה יכולות להיגרם כתוצאה מכך שלא נתתן לעור שלכם לנשום. זיעה צריכה להתאדות מהגוף, לצנן אותו ולנקות אותו. כשלא מאפשרים לזה לקרות, יש סיכוי גבוה להיווצרות של בליטות קטנות בעור, כמו אלו האופייניות בחררה.

לחים אדומות (צילום: Shutterstock)
יכול לגרום לפריחה, אקנה ואף חררה | צילום: Shutterstock

עוד ב-mako בריאות:
>> זו כנראה תרופת הסבתא הכי הזויה - שבאמת עובדת
>> חלום: איך לאכול מהכול, לרזות ולשמור על המשקל
>> הסיבה המזעזעת שבגללה אסור לכם להחניק עיטוש

מומלץ להסיר את כל האיפור לפני שאתן יוצאות למכון הכושר, עדיף באמצעות מים מיסלריים (וצמר גפן), המסירים איפור ומנקים את העור ביסודיות. "הכי טוב להתרחץ או לשטוף את הפנים לאחר האימון, כדי לנקות את שאריות הזיעה והלכלוך מהפנים, מיד אחרי הביקור בחדר הכושר", מוסיפה ד"ר פרית'י. אם העור שלכן ממשיך לסבול מאקנה או פריחה, ד"ר פרית'י ממליצה להשתמש במסכת חמר ובפילינג ואחריהם למרוח קרם לחות. אם עדיין אתן סובלות מאקנה, מומלץ להיוועץ ברופא עור.