המונח Bikini Body ("גוף ביקיני") מעורר לא מעט ביקורת פמיניסטית בשנים האחרונות, מפי נשים שלא מוכנות שמגזינים למיניהם יגדירו עבורן מהו הגוף הנכון ללבישת ביקיני. בשורה התחתונה - יש לך גוף? יש לך ביקיני? יש לך גוף ביקיני. לנטורופתית הגר שפר, שמשיקה בימים אלה יחד עם הדוגמנית שיר אלמליח תוכנית תזונה וכושר שקיבלה בדיוק את השם הזה, חשוב להבהיר שהכוונה שלה פמיניסטית לחלוטין. "השם הוא שם מטעה, והוא שנוי במחלוקת", היא אומרת. "אבל מה שהצטייר לי בראש הוא שכל אחת יכולה ללבוש ביקיני. זה בדיוק ההיפך מהגישה ש'הגוף הזה יביא אותך לביקיני'. גם אני לא מידה אפס ואני הבן אדם האחרון שהוא רודן של רזון. אני חושבת שנשים יכולות ללבוש סקיני ג'ינס בכל מידה וגם ביקיני בכל מידה ובארץ הן גם עושות את זה, וטוב שכך".

>> לייק בפייסבוק כבר עשיתם?

אז עכשיו, מששמנו את הסוגייה המגדרית מאחורינו, אפשר להתפנות לדבר על התוכנית עצמה, שבנו שפר ואלמליח יחד עם מומחי הכושר של זאוס ספורט. הרעיון שעמד מאחורי הפרויקט היה יצירה של קהילת תמיכה לאורח חיים בריא שכולל תזונה המבוססת על אכילה נקייה בשילוב כושר, ולעשות אדפטציה מקומית לפרויקטים דומים בחו"ל.

עוד ב-mako בריאות
>> הזוי: התסמונת שגורמת לאנשים לשמוע כל דבר קטן
>> רוצים לשרוף 1,000 קלוריות בשבוע?
>> מקללים הרבה? זה מה שזה אומר עליכם

החיבור בין שפר לאלמליח נוצר כשאלמליח הגיעה אליה לאחר שיצאה מ"האח הגדול VIP" כלקוחה. "היא אכלה אז על הפנים", מספרת שפר. "היא הייתה צורכת הרבה ג'אנק במהלך היום כמו המבורגר ופיצה, ולא אוכלת מסודר. היא שמרה על משקל טוב כי מבחינה קלורית היא הייתה בסדר, אבל אחרי שהיא התחילה לעבוד איתי היא ירדה שישה אחוזי שומן רק מהשינוי התזונתי. נתתי לה תפריט נטורופתי של אכילה נקייה, הורדתי לה מוצרי חלב ולאט לאט היא התחברה לזה. בהתחלה זה היה עונש אבל היום היא גורו של בריאות".

ביקיני בודי שיר אלמליח (צילום: שי יחזקאל, ביקיני בודי)
גורו של בריאות. אלמליח | צילום: שי יחזקאל, ביקיני בודי

בלי דיאטת כאסח, בלי לוותר על שוקולד

אז מה כוללת התוכנית החדשה? בעבור 550 שקלים מקבלת כל נרשמת מנוי לשנה לאתר התוכנית הייעודי המותאם למובייל וכולל אינספור מתכונים מבוססי אכילה נקייה, פריסה שבועית של תפריט, תוכנית אימונים עם דוגמאות מצולמות שאלמליח מככבת בהם וגם ערכה שמגיעה עד הבית וכוללת גומיית ספורט, תה מיוחד, בקבוק סטיביה, שוברים לקנייה ברשת אדידס ועוד. בנוסף, כל נרשמת תוכל להצטרף לקבוצת התמיכה הסגורה בפייסבוק, ולקבל מענה משפר, אלמליח ומדיאטנית שעובדת איתן, כמו גם תמיכה משאר הנרשמות.

אבל בואו נדבר תוצאות. למרות שאנחנו מנסות להדוף את מישטור הגוף בשנים האחרונות, כשאנחנו נכנסות לתוכנית תזונה וכושר, רובנו רוצות לדבר במספרים. שפר לא מאמינה בשינויים דרסטיים וירידות דרמטיות במשקל, וכפי שהתפריטים שלה מאוזנים ומכילים גם ארוחות פינוק וממתקים בריאים, כך היא מדגישה שתוצאות טובות הן מתונות. ובמילים אחרות: לא מדובר בדיאטת כאסח.
כמה אפשר לצפות לרדת במשקל?
"קצב ירידה נורמלי הוא שני קילו לחודש, אם יש מה לרדת כמובן. זה קצב סביר שלא מכניס את הגוף לסטרס. בשלושה חודשים של התוכנית אפשר לרדת 6-10 קילו, בחצי שנה אפשר לרדת 12 קילו ובשנה 24 קילו, אבל שוב - אם יש מה לרדת".

שיר אלמליח כושר (צילום: שי יחזקאל, ביקיני בודי)
אימוני כושר מצולמים לחיטוב וירידה במשקל. אלמליח בביקיני בודי | צילום: שי יחזקאל, ביקיני בודי

תוכנית הכושר כוללת שלושה אימוני HIIT בשבוע, כאשר מומלץ למי שמטרת העל שלה היא שריפת קלוריות ולא רק חיטוב לשלב שעתיים של אירובי במהלך השבוע, ששפר מדגישה שיכול להיות גם פעילות מהנה כמו לצאת להליכה עם חברה או לרקוד לבד בבית בתחתונים. המתכונים כוללים גם מאכלים ספציפיים שמומלץ לאכול לפני אימון ונותנים אנרגיה לגוף, ובעיקר ישמחו את כל חובבות השוקולד שיגלו שהן ממש לא צריכות לוותר עליו, כל עוד הן מוכנות להגיד ביוש לסוכר הלבן והקמח הלבן ולהכין בבית גרסאות מזינות, בריאות וטעימות לא פחות.

בשורה התחתונה, "ביקיני בודי" לא מביא שינוי מרעיש לעולם תוכניות התזונה, הכושר והירידה במשקל. מה שהוא כן מביא עמו היא גישה שפויה, מעודדת ומתאימה יותר לרוח התקופה. שפר מצהירה על עצמה כפמיניסטית מובהקת ויצרה את התוכנית לנשים בלבד, פשוט כי זהו הקהל שהיא אוהבת לעבוד איתו.

ואכן, למרות השם המטעה של התוכנית, היא נוטפת שפיות ומתאימה במיוחד למי שאוהבת להתאמן בבית בטייץ הקרוע, לבשל ארוחות פשוטות אך מזינות וטעימות מבלי להרגיש בעונש, ובעיקר למי שרוצה לעשות שינוי תזונתי בסביבה נשית אופטימית ונינוחה ומבלי להישקל כל שבוע מול פנקס ועט של מנחת קבוצת תמיכה ולהלקות את עצמה. תרשמו אותנו.