כל ההתחלות

"רוב חיי הספורט היה ממני והלאה. כילדה בית ספר יסודי דתי הלכתי לאימוני כדורעף בנות, אבל אחרי מספר הערות פוגעניות של המאמן פרשתי ומאותו רגע הייתי משוכנעת שספורט זה לא בשבילי.

תמיד הייתי בעודף משקל והפעמים היחידות שעשיתי ספורט כלשהו היו רק במטרה לרזות, אך לפני כעשור התחלתי לצאת להליכות ברגל, פשוט כדי להניע את הגוף ששקל קרוב ל-90 ק"ג והבנתי שזה כבר עניין של בריאות. זה התחיל ב-10 דקות פעם בשבוע, ואז פעמיים בשבוע, ואז ה-10 דקות התארכו ל-20 וההליכות  הפכו לריצות. היום הספורט הוא חלק בלתי נפרד משגרת היום שלי והוא בעיקר גורם לי להרגשה טובה".

 >> לייק בפייסבוק כבר עשיתם?

קשה באימונים

"אני אוהבת לעשות ספורט באוויר הפתוח ונהנית בעיקר כשאני לבד. אני מתעוררת בכל יום מוקדם בבוקר ביקיצה טבעי ויוצאת אל הים, נהנית לפגוש את החוף הבתולי הרטוב בשעות שעדיין ניתן לראות את הירח. אני רצה בין 45 דקות לשעה, רואה את הזריחה ומסיימת במתיחות ומדיטציה קצרה. 

פעמיים בשבוע אני עושה גם אימון כוח בחדר כושר. מעבר לזה אני מנצלת כל הזדמנות ללכת ברגל, לעלות במדרגות, לרקוד. בקיצור, לנוע. זה דורש ממני ללכת לישון בשעה מוקדמת ולסיים לאכול לקראת השעה שבע וחצי בערב, ובעיקר זה דורש ממני לגלות יצירתיות כדי למצוא דרכים לשלב את ספורט עם האימהות, הזוגיות והעבודה השוטפת שהיא מאוד לא שגרתית וכרוכה בצילומים, הופעה על במות, נסיעות ממושכות גם מחוץ לבית. אבל גיליתי שכשמשהו גורם לי להרגיש טוב, אני מוכנה להתאמץ בשבילו".

מיכל צפיר 6 (צילום: Roco Runs)
צילום: Roco Runs

רגעי השיא

"במרוץ הראשון שהשתתפתי בו תכננתי לרוץ 5 ק"מ, אבל פספסתי את ההרשמה. חבר אמר שאשתו נרשמה למסלול של ה-10 ק"מ אבל נפצעה, והציע לי לרוץ במקומה. נעניתי לאתגר וזה היה מדהים.

רגע שיא נוסף היה כשעשיתי לראשונה סקי מים על גלשן אחד. נסעתי מוקדם בבוקר לכנרת, כי החלטתי שאני חייבת לנסות את זה. התחושה הייתה של ריחוף".

מיכל צפיר 5 (צילום: Roco Runs)
צילום: Roco Runs

רגעי המשבר

"את הכוח להתמיד אני שואבת מהתוצאות היומיומית. לדעתי אני אמא טובה יותר בזכות ההבנה שהספורט לא רק משפר את הכושר הגופני, אלא משפר אותי ואת כל מי שסביבי. יחד עם זאת, אני לא עושה אימונים בעצימות גבוהה מדי. רק משפרת בהדרגה, וזה מאפשר לי לחוות פחות רגעי משבר".

עוד ב-mako בריאות
>> הלם: אפשר לרזות גם מהר וגם בריא
>> נטלי פורטמן ויתרה על שני מאכלים והאקנה נעלמה
>> מה הקטע של אנשים שאוכלים רק 3 וחצי דברים?

השראה ספורטיבית

"אני חייבת להגיד – ביונסה. היא אמנם לא ספורטאית אבל היא זמרת מדהימה, אמא לשלושה ילדים ששומרת על שגרת אימונים שמאפשרת לה לעמוד על במה ולרקוד ברמה שלא הייתה מביישת אף רקדן מקצועי. יש לה כישרון נדיר, אבל ההישגים האישיים והמקצועיים הם לפני הכל תוצאה של אימון יומיומי, תרגול של ספורט  -אירובי, כוח וגמישות".

מיכל צפיר 4 (צילום: Roco Runs)
צילום: Roco Runs

עצה למתחילים 

"פשוט להתחיל. כל דבר עדיף משום דבר, אז לחפש שוב ושוב את הדבר הזה שגורם הנאה. ההנאה שלי התחילה כשהייתי אמא לשלוש בנות צעירות ולא הייתה לי שנייה לעצמי, אז פתאום 10 דקות שבהן זה רק אני והמוזיקה היו הנאה צרופה.

כולנו נועדנו לזוז וחשוב שכל אחת ואחד ימצאו את הענף שאליו הם מתחברים. לא לוותר עד שמוצאים את האחד!".

מיכל צפיר 3 (צילום: Roco Runs)
צילום: Roco Runs

מנת בריאות

"אם לא הייתי מוציאה את כמות האנרגיה שאני מוציאה, הייתי היום אישה בעלת אחוזי שומן גבוהים והרבה פחות בריאה. לפני כעשור השלתי ממשקלי יותר מ-30 ק"ג, אבל אני אוהבת לאכול ומצליחה לשמור על משקל גוף מאוזן כבר קרוב לעשור בזכות הספורט.

כמובן שאני גם אוכלת במידה, כי ספורט בלבד זה לא מספיק. התזונה שלי מורכבת ברובה ממזון טרי - לא מתקרבת למזון מעובד. סלט וירק יהיו בכל ארוחה, פרי כארוחת ביניים או כארוחת בוקר הסלט האהוב עליי: עלים ירוקים, ביצה קשה, מלפפון, עגבנייה, אבוקדו ו-5 זיתים".

מיכל צפיר 2 (צילום: Roco Runs)
צילום: Roco Runs

גילטי פלז'ר

"החולשה שלי זה פיצה. אני אוכלת פעם בשבועיים בערך, אבל מבחינתי זה לא חטא. זה חלק מהחיים ואני נהנית ומתענגת על כל ביס".

ספרה השני של מיכל צפיר, "ליצור את החיים שאני רוצה", ראה אור לפני כחודשיים

עוד ספורטאיות מדהימות בעמוד האינסטגרם של Roco_Runs