זו לא פעם ראשונה שמדענים טוענים כי לשוקולד יש לא מעט יתרונות, מלבד היותו גילטי פלז'ר נפוץ ביותר, אבל לא תמיד נאמר עליו שהוא עוזר לרדת במשקל. כעת, חוקרים מאנגליה טוענים כי שוקולד מריר עשוי לסייע לשמור על הגזרה.

>> לייק בפייסבוק כבר עשיתם?

המחקר נעשה באוניברסיטת ג'ון מורס בליברפול ופורסם בכתב העת Appetite. במהלכו, נבחנו 14 נשים בין הגילים 50 עד 65 במשך שלושה שבועות. החוקרים נתנו למתנדבות מנות קטנות של שוקולד 80 אחוז קקאו, שוקולד חלב של 35 אחוז ושוקולד לבן. לאחר מכן, הם מדדו כמה המתנדבות אכלו בארוחה אחת ושאלו אותן כיצד הן הרגישו.

הממצאים הראו כי כל המשתתפות במחקר טענו שהן שבעות, למרות שאכלו משמעותית פחות לאחר שאכלו שוקולד מריר. הן צרכו 323 קלוריות בלבד, בעוד משתתפות אחרות צרכו כ-404 קלוריות, לאחר שאכלו שוקולד חלב. הנשים שצרכו שוקולד מריר לפני הארוחה הסתפקו בארוחה קטנה יותר בכ-25 אחוזים. על כן, מסקנתם של החוקרים היא כי שוקולד מריר עשוי למנוע אכילת-יתר.

עוד ב-mako בריאות
>> רוזמרין ונשיקות: הטיפים שישאירו אתכם צעירים
>> אני חולה במחלת השינה וזה לא מצחיק כמו בסרטים
>> לעולם אל תגעו במאכלים האלה בבתי מלון

ככל הנראה שהסיבה לכך ששוקולד מריר גורם לאפקט הזה, היא תרכובות הנקראות פוליפנולים המצויות יותר בשוקולד מריר - שנמצאו כמאטות עיכול של פחמימות בקיבה ובכך מפחיתות תיאבון.

למרות המסקנות האופטימיות, החוקרים אינם ממהרים להמליץ על שוקולד כאמצעי עזר להרזיה. "כמובן שהתוצאות הללו אינן נועדו לעודד צריכה של שוקולד לצורך שמירה על המשקל, אלא נועדו להראות כי אצל נשים שכן צורכות שוקולד – שוקולד מריר עשוי להיות הבחירה העדיפה", הוסיפו החוקרים במאמרם. אז אם אתם בדיאטה וחוששים משוקולד, ייתכן שלא תצטרכו למנוע מעצמכם את התענוג ועדיין תוכלו להתפנק על שוקולד מריר (בכמות מתונה כמובן) - בלי רגשות אשם. 

via GIPHY