אחד המכשולים הכי בלתי צפויים שעלולים לצוץ בתהליך של ירידה במשקל - הוא ארוחת הצהריים. איך מוודאים שארוחה שאצל רובנו "תקועה" באמצע יום עבודה עמוס תעזור לנו ולא תחבל לנו בשמירה על הגזרה? הנה כמה טיפים שרבים לא מכירים - וכדאי בהחלט להתחיל ליישם. 

 >> לייק בפייסבוק כבר עשיתם?

1. קודם כל – סלט

 אחד הדברים הכי טובים שאתם יכולים לעשות לשמירה על המשקל – הוא להתחיל כל ארוחה עם סלט. סלט בתחילת ארוחה לא רק יספק לכם ערך תזונתי גבוה, הוא גם בעל ערך קלורי נמוך ומכיל המון סיבים תזונתיים שיעזרו לכם לשבוע לאורך זמן. מחקר שפורסם בכתב העת Appetite הראה כי אנשים שאוכלים סלט בתור מנת פתיחה צרכו בהמשך הארוחה פחות קלוריות בהשוואה לאנשים שאכלו סלט לצד המנה העיקרית. בנוסף לכך, נמצא כי אנשים שאוכלים קודם סלט בארוחה גם שתו יותר מים, שתורמים גם הם לעיכול יעיל יותר ולשמירה על המשקל.

אישה אוכלת סלט (צילום:  Ann Haritonenko, shutterstock)
להתחיל עם סלט | צילום: Ann Haritonenko, shutterstock

2. לא לדלג על הארוחה

אז נכון שצריכה קלורית נמוכה יותר תוביל לירידה במשקל, אבל זה לא אומר שאתם צריכים לוותר על ארוחות, במיוחד לא ארוחת הצהריים, שתספק לכם אנרגיה במהלך היום – ותעזור למנוע חשקים. אכלו ארוחת צהריים מאוזנת ומשביעה שמכילה חלבונים ושומנים בריאים כמו אבוקדו ושמן זית.

3. לצרוך הרבה חלבונים

הסוד לארוחת צהריים שתעזור לשמירה על המשקל היא בחירה נבונה של מרכיביה, שישלבו ערכים תזונתיים גבוהים לצד ערך קלורי נמוך. חלבון חשוב לתחושת שובע לאורך זמן ולכן חשוב תמיד לבחור אותו בקפידה. אם נמאס לכם מחזה עוף בתור מנת חלבון רזה, דיאטנים ממליצים על חומוס (הגרגירים, לא הממרח), עדשים ואפונה ירוקה, כיוון שהם מכילים לא מעט חלבון וסיבים תזונתיים.

עוד ב-mako בריאות:
>> מטריד: כך מומחים משערים שניראה עוד 20 שנה
>
> רוצים לשפר את חיי המין? נסו את המשחק הזה
>
> דיאטנית: תתרחקו מהתוספת הזאת לסלט

4. להאט את הקצב

לחוץ בעבודה? אל תמהרו לסיים את ארוחת הצהריים כדי לשוב לעבודה במהרה. אנשים שאוכלים מהר נוטים לאכול יותר מהרגיל, כיוון שמהרגע שהמזון שאכלנו מגיע לקיבה, לוקח לנו בין 15 ל-20 דקות להרגיש תחושת שובע. ככל שתאכלו מהר יותר, אתם עלולים להמשיך לאכול מבלי לדעת שאתם למעשה כבר שבעים. איך נמנעים מאכילה מהירה? לא יושבים לאכול מול המחשב, מתרכזים בפעולת האכילה בלי הסחות דעת, ללעוס את המזון יותר ולהניח את המזלג בין ביסים. תתפלאו כמה זה יעזור לכם לאכול פחות.

דברים על שולחן העבודה שצריך להיפטר מהם (צילום: By Dafna A.meron, shutterstock)
להפסיק לאכול מול המחשב | צילום: By Dafna A.meron, shutterstock

5. אפשר לרמות (לפעמים)

גם דיאטנים יגידו לכם שאפשר גם "לרמות" מדי פעם ולהתפנק עם צ'יט מיל. אנשים בדיאטות נוקשות יחשבו שזה עלול לחבל בתהליך הירידה במשקל, אבל למעשה זה אף עשוי לתרום. לפי ליה קופמן, דיאטנית קלינית, תכנון צ'יט מיל אחת לשבוע יכול דווקא לעודד אתכם לאכול נכון בשאר הימים. השתדלו שכל ארוחות הצהריים האחרות שלכם היו בריאות ומלאות ירקות.