בספטמבר 2015, בריאנה שאפר שקלה 86 ק"ג – והיא החליטה שהיא מוכנה לעשות שינוי בחיים. מאז, הצעירה בת ה-24 מקליפורניה הצליחה להשיל לא פחות מ-30 ק"ג. איך היא עשתה את זה?

 >> לייק בפייסבוק כבר עשיתם?

בריאנה מייחסת את הצלחתה לשגרת כושר הכוללת הרמת משקולות ואימוני אינטרוולים בעצימות גבוהה (HIIT). אך מובן שירידה במשקל לא רק מסתכמת בכושר, אלא גם בשינויים תזונתיים. במקום לאכול שלוש ארוחות גדולות ביום, בריאנה אכלה כ-6 ארוחות קטנות. היא משתפת את האימונים שלה ורעיונות לארוחות דיאטטיות בעמוד האינסטגרם ועמוד היוטיוב שלה.

בריאנה הבינה שמה שהתאים לה מבחינה תזונתית, זו שיטה שלא מעט אנשים בדיאטה משתמשים בה. אכילת ארוחות קטנות בתדירות גבוהה במהלך היום יכולה בהחלט לסייע לאנשים לרדת במשקל. "אם הארוחות הללו מאוזנות היטב ובמילים אחרות מכילות חלבונים, שומן בריא (אבוקדו, שמן זית, אגוזים), ופחמימה שמכילה הרבה סיבים, הם ככל הנראה יישארו יותר שבעים עד הארוחה הבאה. כמו כן, על ידי תכנון נבון של ארוחות, אנשים פחות נכנעים לחשקים ופחות אוכלים יותר ממה שהם צריכים", מסבירה קרי גאנס, דיאטנית קלינית לאתר Health.com.

A post shared by Briana Shaffer (@brianakfitness) on


תמיד הרשיתי לעצמי להוסיף פינוקים לתזונה שלי

אך המסע של בריאנה לא היה פשוט כלל. לאחר שהצליחה להוריד את 18 הק"ג הראשונים, היא התקשתה להמשיך לרדת. היא שיתפה בפוסט באינסטגרם על הקשיים: "כששקלתי 68 קילו, הרגשתי טוב אבל עדיין לא הייתי איפה שרציתי להיות. אני חושבת שלפעמים אנחנו כל כך עסוקים ביעדים שלנו, שאנחנו שוכחים לקחת רגע ולהסתכל על הדרך שעשינו".

עוד ב-mako בריאות:
>> 10 הרגלים היגיינים שאתם חייבים להיפטר מהם
>> הולכים לישון מאוחר וקמים מוקדם? תקראו את זה
>> בפעם הראשונה בעולם: השתלת פין מלאה 

בריאנה ניסתה כדורי הרזיה, תה הרזיה וכל מיני מוצרים אחרים שלכאורה מיועדים לירידה במשקל, אבל היא אומרת שהיא ראתה תוצאות אמתיות, רק אחרי ששינתה את דפוס החשיבה שלה והתחילה להעריך את הגוף שלה. היא מספרת שאחד הדברים שעזרו לה זה לא לעשות דיאטות כאסח שדורשות להימנע לחלוטין ממאכלים מסוימים. "תמיד הרשיתי לעצמי להוסיף פינוקים לתזונה שלי והאמנתי באורח חיים בריא ומאוזן".

שאפר מספרת כי יותר חשוב מהמספר שעל המשקל, זה כמה השינויים הללו באורח החיים סייעו לה לפתח ביטחון עצמי. היא מפרסמת בחשבון האינסטגרם שלה תמונות של "לפני ואחרי" ומספרת על בעיות בדימוי העצמי מהן סבלה. "כל כך קשה שלא להשוות את עצמך לנשים שאת רואה באינטרנט או נשים בסרטים", כתבה בריאנה. "אני כל כך רציתי להיראות כמוהם. היא ממשיכה ואומרת שלאט לאט היא התחילה לקבל את היופי שלה. כעת היא מנסה להעביר מסרים אלה של קבלה עצמית לקהל העוקבים שלה. ישר כוח.