אם גם אתם מחפשים אלטרנטיבות לקפה – ייתכן שהמחקר הזה מצא לכם את התשובה. על פי מחקר חדש, מעט כושר על הבוקר יעורר אתכם הרבה יותר מכוס הקפה האהובה. מה אתם צריכים לעשות? בסך הכל לבחור במדרגות במקום במעלית – ולוותר על הקפה.

 >> לייק בפייסבוק כבר עשיתם?

המחקר נעשה באוניברסיטת ג'ורג'יה שבארה"ב ומטרתו הייתה לבדוק כיצד ניתן לעורר אנשים שעובדים בסביבה משרדית, המאופיינת בישיבה של שעות מול מסך מחשב ומעט זמן לכושר במהלך היום. המשתתפים בניסוי התבקשו במשך מספר ימים ליטול כדורים המכילים קפאין, כדורי פלצבו או לעלות ולרדת במדרגות (כ-30 קומות סך הכל) במשך 10 דקות, בקצב בינוני.

החוקר פרופ' אוקונור, מהמחלקה לקינזיולוגיה באוניברסיטת ג'ורג'יה, רצה לחפש אחר אימון שיכול להתבצע על ידי אנשים העובדים בסביבה משרדית, המאופיינת בין היתר במעט זמן לפעילות גופנית.

המשתתפות במחקר היו סטודנטיות שתיארו את עצמן כסובלות מחוסר שינה כרוני וישנות פחות משש וחצי שעות בלילה. כדי לבחון את ההשפעה של קפאין מול פעילות גופנית, כל קבוצה ענתה על שאלונים ממוחשבים, שבחנו את יכולתם הקוגניטיבית ואת הרגשתם לאחר הניסוי.  

לא הקפאין ולא הפעילות הגופנית שיפרו משמעותית את הזיכרון, אבל עלייה במדרגה יכולה להגביר את המוטיבציה לעבודה.

עוד ב-mako בריאות
>> המאכלים הטעימים האלה אשכרה יעזרו לכם לדיאטה
>> גורו היוגה בעירום נחשפת
>> "כשמגיע ילד להשתלה, זה אומר שיש גם ילד שמת"

עלייה במדרגות מחדירה בנו אנרגיה

"מצאנו שבקבוצות הקפאין והפלצבו לא היה שינוי ממשי בהרגשתם", אמר אוקונור. "אבל אחרי העלייה במדרגות הם הרגישו אנרגטיים יותר. אמנם זו הייתה תחושה זמנית שהתרחשה מיד אחרי שהם סיימו את הפעילות הגופנית, אך מול 50 מ"ג קפאין – ההשפעה הייתה טובה יותר".

פרופ' אוקונור הוסיף כי עדיין יש צורך במחקרים נוספים כדי לבחון את היתרונות הספציפיים שבעלייה במדרגות, בייחוד כשמדובר בפרק זמן קצר של 10 דקות. יחד עם זאת, גם מעט זמן של פעילות גופנית יעורר אתכם ויכין אתכם לעוד יום של עבודה. "אולי אין לכם זמן לצאת לשחייה, אבל כן יהיו לכם 10 דקות לעלות ולרדת במדרגות", מסכם אוקונור. 

via GIPHY

(מקור)

>> איך מונע חטיף ישראלי אהוב אלרגיה?