מתקשים לשרוד את הדיאטה כי אתם פשוט נשארים רעבים כל הזמן? כנראה שמצאנו את השיטה המושלמת בשבילכם לירידה במשקל. שש ארוחות קטנות ביום, במקום שלוש.

>> לייק בפייסבוק כבר עשיתם?

חוקרים מהאוניברסיטה החקלאית של אתונה טוענים כי שש ארוחות ביום יכולות לעזור לאנשים הסובלים מהשמנת יתר ומסוכרת לאזן את רמות הסוכר שלהם בדם ובכך לתרום להפחתת הרעב ולירידה במשקל.

במחקר השתתפו 47 אנשים טרום-סוכרתיים או סוכרתיים (סוכרת מסוג 2) הסובלים מהשמנת- יתר. נמצא כי אלו שאכלו שש ארוחות קטנות כל מספר שעות – נהנו מרמת סוכר בדם מאוזנת יותר, בהשוואה לאלו שאכלו 3 ארוחות גדולות ביום.

המשתתפים במחקר התבקשו לעקוב אחר תזונה מיוחדת במשך שישה חודשים. כולם צרכו את אותה כמות הקלוריות מדי יום (כמות קלוריות שנועדה לשמור על המשקל שלהם), אך תדירות הארוחות הייתה שונה. מחצית מהמשתתפים אכלו שלוש ארוחות ביום וכל השאר אכלו שש. הם התחלפו ביניהם לאחר שלושה חודשים.

בקרב אנשים שאכלו שש ארוחות ביום, התגלתה ירידה ברמת ההמוגלובין המסוכרר וברמות הגלוקוז, שזה למעשה סימן לרמת סוכר בדם מאוזנת. בקרב המשתתפים הטרום-סוכרתיים שאכלו ארוחות קטנות נצפתה תדירות נמוכה יותר של רמות אינסולין גבוהות. בנוסף, אחרי שצרכו סוכר, נצפתה אצלם עלייה חדה ברמת הגלוקוז בדם לאחר זמן ממושך יותר מהרגיל.

עוד ב-mako בריאות
>> נבדק מדעית: זה האורך של הנמנום המושלם
>> מקפידים להתאמן ולא מתחטבים? כנראה שזאת הסיבה
>> זה גאוני: הטריק שיעזור לכם להפסיק לנשנש

סיבת המוות הרביעית בישראל

ד"ר אמיליה פאפאקונסטנטינו, החוקרת הראשית במחקר, אמרה: "דפוס של שש ארוחות ביום, במקום שלוש ארוחות – כאשר שומרים על אותה כמות קלורית, שיפר את איזון רמת הסוכר בדם והפחית רעב בקרב אנשים הסובלים מהשמנת-יתר, הנמצאים במצב טרום-סוכרתי או הלוקים בסוכרת. תוצאות אלו מציעות כי עלייה בתדירות הארוחות, הנצרכות בזמנים קבועים, עשויה להיות כלי יעיל לרופאים המטפלים באנשים הסובלים מהשמנת-יתר וסוכרת או טרום-סוכרת, בייחוד אלו הנמנעים מדיאטות, או נוטים להיכשל בדיאטות".

על פי משרד הבריאות, היארעות הסוכרת בישראל נמצאת במגמת עלייה, כאשר בשנת 2011 הסוכרת הייתה סיבת המוות הרביעית בישראל. על פי השערות, עד שנת 2030, צפוי להגיע מספר הלוקים בסוכרת בעולם לכ-439 מיליון.

למרות שמטרת המחקר הייתה לבדוק אנשים הלוקים בסוכרת, כל המשתתפים דיווחו על רמות רעב נמוכות יותר, כאשר הקפידו על שש ארוחות ביום. ייתכן שזה סימן לכך ששיטת הארוחות הקטנות עשויה להיות אפקטיבית לא רק לרמות הסוכר בדם, אלא גם לירידה במשקל.

(מקור)