רובנו מרגישים סיפוק אחרי שימוש חוזר בבקבוק מים מפלסטיק. הרי תפסנו שתי ציפורים במכה אחת, לא? אנחנו גם שומרים על איכות הסביבה בכך ש"מחזרנו" עוד בקבוק, וגם דואגים לשתות מים בימים החמים שפוקדים אותנו. אבל יש לנו חדשות רעות: ייתכן שתצטרכו להפסיק את מילוי בקבוקי הפלסטיק הישנים, כך מחקר חדש מצביע על בעיות בריאותיות חמורות שההרגל הזה עשוי לגרום.

 >> לייק בפייסבוק כבר עשיתם?

לפי מאמר שפורסם ב-Cosmo, לגימה אחת מבקבוק מים שמילאתם בשנית אחרי שבוע ללא שטיפה הוא שווה ערך לליקוק מושב האסלה שלכם. כן, אתם רואים נכון. Cosmo דיווחו כי Treadmillreviews.net בדקו את בקבוקי הפלסטיק שאתלט מילא במים במשך שבוע שלם בלי לשטוף אותו כלל, והתוצאות היו מצמררות: אחד מבקבוקי המים הללו הכיל יותר מ-900 אלף מושבות של חיידקים בממוצע לסנטימטר מרובע. במילים פשוטות – יותר חיידקים ממה שיש על מושב האסלה אצלכם בבית.

וזה לא הכל. החוקרים מצאו גם כי 60 אחוזים מהחיידקים שנמצאו בבקבוקים מסוכנים לאדם, ולמעשה מסוגלים לגרום למחלות. אז אם אתם משתייכים לקטגוריית אוהבי מילוי בקבוקי הפלסטיק, ובזמן האחרון הבריאות שלכם קצת מתדרדרת, כדאי שתחשבו מסלול מחדש – יכול להיות שבקבוק השתייה המשומש שלכם אשם בכך.

עוד ב-mako בריאות
>> רוזמרין ונשיקות: הטיפים שישאירו אתכם צעירים
>> אני חולה במחלת השינה וזה לא מצחיק כמו בסרטים
>> לעולם אל תגעו במאכלים האלה בבתי מלון

רגע לפני שאתם רצים לזרוק את כל בקבוקי המים למחזורית הקרובה, חשוב גם לסייג ולציין שתוצאות המחקר הן לא בבחינת כלל ברזל. לא ברור אילו בקרות הופעלו במהלך הניסוי, מה שעשוי לעיתים להסביר את הפערים בין סוגי המים השונים שנבדקו, מה גם שהמחקר לא הצליח להשוות בין חיידקים מבקבוקים שלא רחצו אותם לבין אלו שנשטפו באופן קבוע - השוואה משמעותית במקרה הזה.

אז סוגיית מילוי בקבוקי הפלסטיק אמנם נשארת שנויה במחלוקת, אבל אם בכל זאת החלטתם להמשיך ולמלא מחדש את הבקבוקים, המלצה שלנו: לפחות ודאו שאתם שוטפים אותם ממש ממש טוב.

תינוק שותה מים מבקבוק (צילום: Shutterstock)
חולים יותר? יכול להיות שבקבוק הפלסטיק שלכם אשם | צילום: Shutterstock