אם יצא לכן להיות בצד המקבל של תמונת פין לא רצויה מאדם זר, או בשמה הנפוץ "דיק פיק", אתן ככל הנראה מכירות את תחושת חוסר הנוחות (שלא לומר גועל) הנלווית לחוויה. רבות מכן ודאי שאלתן את עצמכן, "מי אתם, גברים סטרייטים ששולחים תמונות של איבר המין שלהם לנשים זרות במטרה 'למשוך' את תשומת ליבן ולחתור למגע מיני?". אז הודות לכמה חוקרים – אנחנו כעת יודעים את התשובה. ממחקר שפורסם לאחרונה נמצא כי שליחת דיק פיקס קשורה לדימוי עצמי נמוך בקרב גברים סטרייטים.

>> לייק בפייסבוק כבר עשיתם?

במהלך המחקר, שהוצג בכנס השנתי של האגודה לחקר מדעי המיניות, החוקר ג'סטין ג'יי למילר, המתמחה במיניות ועובד במכון קינסי לחקר מין, מגדר ופריון – ערך סקר בקרב 378 גברים בני 18 ומעלה, שבו נשאלו על חוויותיהם האישיות של שליחת תמונות פין רצויות ולא רצויות. מרבית הגברים שהשתתפו בסקר, 77 אחוז מהם, היו סטרייטים. בנוסף לכך, נשאלו לגבי דימוי עצמי, אמפתיה והאם יש להם נטייה להטעות או לרמות אנשים.

41 אחוז מהגברים הודו שהם שלחו לפחות פעם אחת דיק פיק לא רצוי לאדם שלא היה בן/בת הזוג שלהם. ממוצע תמונות הפין הלא רצויות שנשלחו על ידי הגברים שהשתתפו במחקר עומד על 22 דיק פיקס פר גבר. 51 אחוז מהגברים שהודו כי שלחו דיק פיקס לא רצויות אמרו שתמונת הפין האחרונה שנשלחה על ידם הייתה לא רצויה.

אישה בטלפון (צילום: shutterstock | diy13)
סוג חדש של הטרדה מינית | צילום: shutterstock | diy13

עוד ב-mako בריאות:
>> מטריד: כך מומחים משערים שניראה עוד 20 שנה
>
> רוצים לשפר את חיי המין? נסו את המשחק הזה
>
> דיאטנית: תתרחקו מהתוספת הזאת לסלט

נמצא קשר בין הנטייה לשלוח תמונות פין לאישיות בלתי נעימה

למילר מצא קשר בין הנטייה לשלוח דיק פיקס והאישיות של הגברים ההטרוסקסואלים שהשתתפו במחקר. אלו ששלחו תמונות פין היו בסבירות גבוהה יותר להיות בעלי דימוי עצמי נמוך או בעלי אישיות "בלתי נעימה" או לא אמפתית. בסקר נמצא דמיון בין כל הגברים, ללא קשר לנטייה המינית שלהם. למילר מצא כי מרבית הגברים טענו כי שליחת תמונות פין לא רצויות "לרוב הובילו ליחסי גומלין" או הובילו לסקס עם האדם אליו נשלחה התמונה.

לפי למילר, אותן תגובות חיוביות לדיק פיקס עלולות לחזק התנהגות זו, למרות שלמעשה מדובר באקט שנעשה ללא הסכמה. שכן, שליחת תמונות פין ללא בקשת השולח נחשבת להטרדה מינית לכל דבר. ואכן מרבית האנשים שנמצאים בצד המקבל, שהן בעיקר נשים – מתארים את קבלת הדיק פיקס מאנשים זרים שלא שאלו לפני כן אם הם מעוניינים בכך - כחוויה לא נעימה.

אמנם מדובר במחקר קטן ואין ספק שנדרשים מחקרים נוספים כדי לבחון יותר לעומק את התופעה היחסית חדשה, מחקרים אחרים שנעשו בנושא מראים ממצאים שגם הם לא בדיוק שמים באור חיובי את שולחי הדיק פיקס. מסקר שנעשה בשנה שעברה על אלף גברים סטרייטים בטווח הגילים 16-75, נמצא כי גברים השולחים תמונות פין נוטים להיות, שלא במפתיע, בעלי מאפיינים נרקיסיסטים. מאפיינים אלו כוללים בין היתר תחושת חשיבות עצמית מוגזמת, ניצול אחרים, ציפייה לקבל טובות מיוחדות מאנשים ופנטזיות אובססיביות על כוח, הצלחה או פרטנר "מושלם". בנוסף לכך, עלה בסקר כי גברים ששולחים תמונות של איבר המין שלהם נוטים להראות התנהגויות סקסיסטיות.