לא ישנות מספיק? כנראה שזו הבעיה הגדולה בחיי המין שלכן: מחקר חדש חקר את הפעילות המינית של 171 נשים וגילה שעל כל שעת שינה נוספת, הסיכוי לפעילות מינית ביום שאחרי גדלה ב- 14 אחוז.

עוד עלה במחקר, כי נשים שישנו יותר התגרו מינית מהר יותר, והביעו עניין גדול יותר בקיום יחסי מין. "השפעתה של שינה על העוררות המינית לא נחקרה מספיק. הממצאים מראים שמחסור בשינה יכול לגרום להפחתה בעוררות המינית של נשים," אומר מחבר המחקר ד"ר דיויד קלמבך, "המשמעות היא שהצרכים של הגוף שלנו משפיעים עמוקות על הנפש שלנו, לכן חשוב שנספק את צרכי גופנו."

וזה לא רק אצל נשים - גם גברים שלא ישנים מספיק חווים רמות נמוכות יותר של עוררות מינית בשל ירידה בטסטוסטרון. במחקר שנעשה באוניברסיטת שיקגו נמצא שבקרב גברים שישנו פחות מחמש שעות בלילה במשך שבוע ימים, נמצאו רמות טסטוסטרון נמוכות בהרבה מכאלה שישנו מספיק. סיבות נוספות לחוסר חשק מיני יכולות לנבוע מתזונה לא נכונה, מעודף במשקל ומרמות ברזל נמוכות.

>> וגם: מחקר חדש מצא קשר בין מחסור בשינה לבין השמנה

"יש פורנו שהוא טוב לגברים"

מחקר נוסף שפורסם לאחרונה בנושא חשק מיני מתייחס דווקא למין החזק - וממצאיו די מפתיעים. פורנו אולי נחשב למזיק הגדול של מערכת היחסים שלכם, ובעיקר של חיי המין של הגבר, אך מחקר חדש מוכיח שצפייה בסרטים פורנוגרפיים דווקא יכולה להועיל לעוררות המינית של גברים. חוקרים מאוניברסיטת קונקורדיה וUCLA בדקו 280 גברים, כאשר לפחות מחצית מהנבדקים היו במערכת יחסים רצינית. הנבדקים נשאלו כמה שעות ביום הם צופים בפורנו, ומהי מידת החשק המיני שלהם בזמן זיקפה.

"במחקר נמצא כי גברים שצופים ביותר פורנו הם בעלי יצר מיני חזק יותר." אומר פרופ' פראוס מאוניברסיטת קונקורדיה להפינגטון פוסט, "גם בהקשר של רצון לשכב עם בן הזוג, כך שצפייה בפורנו יכולה דווקא לשמר את הלהבה." בנוסף, לא נמצא קשר בין בעיות בתפקוד המיני לבין צפייה בפורנו.

"ההנחה הרווחת לפיה פורנו הוא רע לגברים היא פשוט לא נכונה," אומר פרופ' פראוס, "האמת היא יותר מורכבת מכך, יש פורנו שהוא טוב לגברים בסיטואציות מסויימות. האתגר הוא לזהות מתי סרטים מסוג זה יכולים לעזור לחיי המין." 

"נכון שיש הרבה מחקרים העוסקים במרכיב הרע וההרסני של צפייה בפורנוגרפיה," מוסיף ד"ר עידן מיליצ'ר, אחראי מרפאת סקסולוגיה אנאורגנית גברים במרכז הרפואי תל אביב איכילוב. "מחקרים אלה טוענים להתמכרות וריחוק ממגע אינטימי עם בת הזוג. יחד עם זאת, כאשר צפייה בפורנו נעשית באופן מידתי ולא על בסיס תחליפי, קבוע ויומי, היא עשויה לתרום לחשק המיני ולרצון ולגיוון המיניות עם בת הזוג." 

>> טורו של ד"ר עידן מיליצ'ר: איך להימנע משפיכה מוקדמת?