נחירות זה אחד הדברים הכי מסובכים שיש, אנחנו לא יכולים להעיד על עצמנו ואנחנו ממש לא יודעים איך לדעת מראש אם זה יקרה לנו או לא. למזלנו, חוקרים התעניינו בשאלה וגילו משהו מדהים, הלשון שלנו יכולה לקבוע אם ננחר.

>> כבר עשיתם לנו לייק בפייסבוק?

מחקר שנעשה על ידי רופאי שיניים מצא שאם הלשון גדולה מדי בשביל הפה שלכם, אתם הולכים לנחור. אבל נחירות זה לא רק רעש למי שישן איתכם, זה גם מעיד על משהו רציני שקורה לנשימה שלכם במהלך הלילה. הסיבה לנחירות במקרה של לשון מוגדלת היא דווקא בשל הפרעות בנשימה בעת השינה.

דום נשימה בשינה הוא מצב של חסימות חוזרות של דרכי הנשימה העליונות, מה שגורם לירידה ברמת החמצן בדם, וקיטוע של השינה. התסמינים הם נחירות, נשימה כבדה בעת שינה, כאבי ראש והתעוררות במהלך הלילה. מי שחווה את זה למעשה נחנק באמצע השינה, מה שגורם לו להתעורר. מיותר לציין שהשינה שלכם תהיה לא מספקת, ואתם עלולים לקום עייפים. אם אתם מזהים את התסמינים, פנו לרופא שינה שיתן לכם את הטיפול המתאים שישפר את איכות החיים שלכם.

ממצאי המחקר חשובים במיוחד דווקא לרופאי שיניים, שיוכלו לאבחן אתכם במידת הצורך. "אנחנו מלמדים את הרופאים שלנו לשים לב לאבחן בעיות שינה במטופלים שלהם", אומר מנהל המחקר להאפינגטון פוסט. "אלו הרופאים שמבלים הכי הרבה זמן בהתבוננות בפה והלוע של המטופלים, ולכן חשוב שהם ידעו לזהות בעיות כאלה".

עוד ב-mako בריאות:
>> לא רק ביצה: 7 מאכלים עם יותר חלבון ממה שחשבתם
>> מתים מרעב? הנה 6 ארוחות הבוקר הכי משביעות
>> חיבוק דב: הלכנו למסיבת כירבולים כדי להבין מה הקטע​