יש לנו תחושה, או לפחות משאלה, שהרבנים הראשיים בישראל ישקלו לבטל את האיסור על מאכל פירות ים ביהדות כשהם ישמעו על המחקר הבא: חוקרים מאוניברסיטת הרווארד פרסמו לאחרונה מאמר במגזין Journal of Clinical Endocrinology & Metabolism שחשף כי אנשים שאוכלים פירות ים לפחות פעמיים בשבוע נהנים לא רק מעלייה בתדירות יחסי המין שהם מקיימים, אלא גם מעלייה בפוריות ומסיכויי הכניסה להיריון.

במסגרת המחקר, שנערך בקרב 501 זוגות ממדינות טקסס ומישיגן בארה"ב שניסו להיכנס להיריון, נתבקשו הזוגות לתעד את כמות פירות הים שהם אוכלים במשך שנה שלמה באמצעות יומני תזונה, ובנוסף לכך לתעד גם את הפעילות המינית שלהם. לפי הממצאים הסופיים, הזוגות שאכלו פירות ים (ודגים) פעמיים או יותר בשבוע קיימו יחסי מין בתדירות גבוהה יותר – 22 אחוז יותר בממוצע מאשר הזוגות שאכלו פחות מהם.

האספרגוס לא כשר (ארכיון) (צילום: Lukas Gojda, 123RF)
משפיעים על איכות הזרע, איכות תהליך הביוץ ואיכות העובר | צילום: Lukas Gojda, 123RF

>> כבר עשיתם לנו לייק בפייסבוק?

אבל הממצא המדהים יותר הוא ש-92 אחוז מהזוגות שאכלו דגים ופירות ים יותר מפעמיים בשבוע מצפים כעת לילד, לעומת 79 אחוז מהזוגות שאכלו פחות. כמו כן, בנות הזוג של גברים שאכלו שתי מנות של פירות ים (כ-120 גרם) בשבוע או יותר נכנסו להיריון במהירות שגדולה ב-47 אחוז מאלו שאכלו פחות. ונשים עצמן שאכלו פירות ים הגדילו את זמן כניסתן להיריון ב-60 אחוז.

אישה אוכלת דג (צילום: shutterstock)
גם דגים הולך | צילום: shutterstock

עכשיו, המסקנה המתבקשת היא שזה עניין של סיבה ותוצאה – ככל שזוגות מקיימים יותר יחסי מין הסיכויים שלהם להיכנס להיריון גוברים, אבל החוקרים טוענים שההסבר לכך מורכב יותר, וקשור יותר לעובדה שצריכה גדולה של פירות ים ככל הנראה משפיעה את איכות הזרע של הגבר, איכות תהליך הביוץ של האישה ואיכות העובר שנוצר ברחם.

"המחקר שלנו מצביע על כך שלפירות ים יש יתרונות רבים בתהליך הרבייה, כולל קיצור משך הזמן של כניסה להיריון", אומרת מנהלת המחקר אודרי גסקינס מבית הספר לבריאות ציבורית בהרווארד. "התוצאות מדגישות לא רק את החשיבות של תזונת האישה בזמן ניסיונות הכניסה להיריון, אלא גם את זו של הגבר, ומלמדות ששני הפרטנרים צריכים לשלב יותר פירות ים בתזונתם כדי למקסם את יתרונות פוריות".

עוד ב-mako בריאות:

>> הטיפ המושלם שיעזור לכם לשמור על הגזרה בקיץ
>> בלי פדיחות: כל מה שיכול לגרום לריח רע מהפה
>> האם באמת אסור לאכול לפני שהולכים לישון?


לעומת זאת, דוקטור תומר סינגר מבית החולים לנוקס היל בניו יורק מבקש לצנן מעט את ההתלהבות, וטוען כי ייתכן יש קשר נסיבתי בלבד בין תוצאות לבין המסקנות: "ייתכן והממצאים הם מקריים לחלוטין וקשורים לעובדה שהזוגות הללו יותר הקפידו על דיאטה בריאה יותר באופן כללי במהלך הניסוי, ובילו יותר זמן ביחד במסגרת 'ערבי סושי'". אחרים טוענים כי דגים ופירות ים עשויים להיחשב כמעוררי תשוקה, מה שאולי מסביר את כמות יחסי המין המוגברת.

>> 10 מאכלים מעוררי תאווה