כשמדברים על יחסי מין, אנחנו לרוב מתמקדים בצורה ובגודל של הפין כדי לקבוע את טיב היחסים, אבל מחקר חדש דווקא שם את הזרקור על איבר אחר, הווגינה. לפי החוקרים, דווקא צורת הווגינה היא שתכריע אם האישה תצליח להגיע לאורגזמה תוך כדי חדירה או שלא.

>> כבר עשיתם לנו לייק בפייסבוק?

המחקר נערך במחלקת האנטומיה של אוניברסיטת אינדיאנה, ונמצא בו כי קרבת הדגדגן לפתח השופכה היא מהותית לסיפוק. התהליך עצמו קורה בזמן ההתפתחות ברחם, ומיקום הדגדגן קובע את כמות ההורמונים שהוא נחשף אליה. כל עוד מדובר על מרחק של עד 2.5 סנטימטרים, האישה יכולה ליהנות ממספיק חיכוך בכדי להגיע לאורגזמה בזמן חדירה.

"2.5 הוא מספר הקסם, וההבדל בין אישה כזאת לאישה שיש לה מרחק של 3 סנטימטרים הוא משמעותי", אומרת אחת החוקרות לדיילי מייל הבריטי. "אך, כמובן שישנם גם שיקולים אחרים כמו גודל הפין, מידת המשיכה לבן הזוג והביצועים שלו. מה שכן, אנחנו יכולים לצפות מראש את הסיכוי שהאישה תגיע לאורגזמה תוך כדי חדירה לפי המרחק שנמצא במחקר".

מלבד המרחק שנמצא מהותי במחקר, יש עוד מידע שרוב העוסקים בחקר המין מסכימים עליו. ראשית, שנשים מגיעות לאורגזמה לרוב בעזרת גירוי דגדגני בנוסף לחדירה. שנית, שקל יותר לנשים להגיע לאורגזמה כשהן ללא בן הזוג שלהן, ושלישית שנשים במערכות יחסים נמצאו מסופקות יותר מכמות האורגזמות שלהן.

 עוד ב-mako בריאות:
>> לא רק ביצה: 7 מאכלים עם יותר חלבון ממה שחשבתם
>> חיבוק דב: הלכנו למסיבת כירבולים כדי להבין מה הקטע​ 

>> מה הקשר בין גודל הלשון לאיכות השינה שלכם?