עם סרטי אימה זה שחור או לבן; או שממש אוהבים אותם, או שממש לא. מי שכן אוהב, נהנה מתחושות שלרוב לא גורמות להנאה, כמו בהלה, מתח ופחד. הייתם חושבים שסרטי אימה מזיקים לנו, עם כל הלחץ שהם גורמים- אבל מסתבר שההפך הוא הנכון. 

כבר עשיתם לנו לייק בפייסבוק?

חוקרים מאוניברסיטת קובנטרי באנגליה מצאו שסרטי אימה יכולים לשפר את המערכת החיסונית באופן זמני. במחקרם, הם לקחו בדיקות דם ממתנדבים לפני, בזמן ולאחר שישבו בחדר או צפו בסרט אימה. הם גילו שרמת תאי הדם הלבנים (שבדרך כלל משתחררים כתגובה לזיהומים) עלתה. למה זה קורה? אבולוציה. צפייה בסרט אימה מעוררת את תגובת ה"הילחם או ברח" שלנו – שמשחררת את ההורמון אדרנלין. האדרנלין מניע את מערכת החיסון ומעלה את הדופק.

מעבר לכך, האדרנלין מזרז את קצב חילוף החומרים, כך שאנרגיה שמאוחסנת בגוף נשרפת. התוצאה? סרטי אימה יכולים גם לסייע לרדת במשקל. מחקר שנעשה בשנת 2012 על ידי אוניברסיטת ווסטמינסטר מדד כמה קלוריות נשרפות בקרב משתתפים שצפו 10 סרטי אימה קלאסיים. בממוצע, כל סרט שרף כ-113 קלוריות, כמות השווה להליכה של 30 דקות. אך הסרט ה"מרזה" ביותר היה "הניצוץ", ששרף לא פחות מ-184 קלוריות.

עוד ב-mako בריאות:
>> אם תאכלו את זה בארוחת הבוקר שלכם אתם תרזו
>> מה הסיכוי שגם אתם על הקשת האוטיסטית?
>> האם דיאטת 17 הימים שווה את זה?

סרטי אימה הופכים גברים למושכים יותר

ואם זה לא היה מספיק כדי לקנות כרטיס ולרוץ לבית הקולנוע הקרוב – אז מחקרים הראו שסרטי אימה יכולים גם לשפר לכם את חיי האהבה. איך? הם עלולים לגרום לגברים להיראות יותר אטרקטיביים בעיני נשים. מחקר שנעשה באוניברסיטת אינדיאנה ציוות 36 גברים ו-36 נשים לצפייה בסרט "יום שישי ה-13". הם מצאו שגברים נהנים יותר מסרטי אימה כשהם צופים בהם יחד עם "אישה במצוקה" ונהנים פחות כשהם צופים עם אישה חסרת פחד. אצל נשים, ההפך היה הנכון. לפיכך, הם פיתחו את "תאוריית ההתכרבלות", לפיה גברים פחות מושכים נמצאו אטרקטיביים יותר בעיניי נשים, כאשר צפו בסרטי אימה והפגינו "אומץ". יחד עם זאת, מחקר זה נעשה ב-1986 וסביר להניח שיש לא מעט גברים היום שייהנו לצפות בסרט אימה עם אישה שלא מפחדת, אלא נהנית בדיוק כמוהם.

למרות כל היתרונות הבריאותיים, האזהרה "לא לבעלי לב חלש" היא לא רחוקה מהמציאות. האדרנלין המשתחרר בזמן צפייה בסרט אימה גורם לכלי הדם להתכווץ וללב לעבוד קשה יותר ומהר יותר. לאנשים שסובלים מבעיות בלב, פרץ האדרנלין עשוי להיות מסוכן. אז צפו באחריות. 

(מקור)

>> מה שכולם עושים בסופ"ש והורס את השינה