אינספור מחקרים נעשו על ההשפעות הבריאותיות של שינה מועטה, אך נראה שרבים עדיין נוטים לחשוב "ששינה זה לחלשים". מומחים חוזרים וממליצים על 7-9 שעות שינה בלילה לשמירה על הבריאות ומזהירים מפני ההשלכות של שעות שינה מועטות, מירידה קוגניטיבית, השמנה, ועד לדיכאון. אך כעת ממחקר חדש עולה חיסרון בריאותי נוסף: התייבשות.

  >> כבר עשיתם לנו לייק בפייסבוק?

המחקר פורסם בכתב העת המדעי Sleep ובמהלכו החוקרים ניתחו מידע שנלקח מיותר מ-25 אלף מבוגרים מסין ומארה"ב. התוצאות הראו כי בקרב אנשים שישנים שש שעות בלילה נמצא שתן מרוכז יותר וסבירות גבוהה יותר ב-16 עד 59 אחוז לסבול מהתייבשות – זאת בהשוואה לאנשים שישנים שמונה שעות בלילה (או יותר).

עוד ב-mako בריאות:

>> "זה התפריט שעזר לי להשיל 35 ק"ג ממשקלי"
>> הסיבה המפתיעה לכך שאתם מתעוררים באמצע הלילה
>> מומחים טוענים: מצאנו את הסוד לדיאטה מוצלחת

אז מה הקשר בין התייבשות לשינה מועטה? החוקרים סבורים כי זה קשור להורמון שנקרא וזופרסין, המופרש בגוף במהלך הלילה, בשלבים מתקדמים של מחזור השינה. וזופרסין מסייע לווסת את נוזלי הגוף ולמעשה יכול להשיב מים חזרה לגוף מהשתן כדי למנוע איבוד מים בזמן שאנחנו ישנים. התאוריה של החוקרים היא שכאשר אתם לא ישנים מספיק, וזופרסין לא יכול לבצע את תפקידו כהלכה וכתוצאה מכך הגוף יכול להתייבש.

נוסף על כך, החוקרים חושדים כי תופעות הלוואי השליליות של חוסר שינה עשויות להיגרם, לפחות באופן חלקי, כתוצאה מהתייבשות. אז גם אם אתם נאלצים לעבוד שעות נוספות אל תוך הלילה, קחו אתכם בקבוק מים והקפידו לשתות מספיק מים כדי לא להתייבש במהלך הלילה.