הזיכרון שלכם לטווח קצר תמיד מאכזב אתכם? ייתכן שיש סיבה מאוד מוצדקת לכך.

אנחנו בטוחים שקשה לכם להאמין איזו סיבה טובה יכולה להיות לכך שאתם נוטים לשכוח כל דבר, בייחוד כשממש רציתם לקנות משהו במכולת וכשהגעתם שכחתם למה באתם - אבל מחקר חדש מציע נחמה לא קטנה.

>> לייק בפייסבוק כבר עשיתם?

במחקר חדש של אוניברסיטת טורונטו, חוקרים ניתחו מידע לגבי זיכרון, שכחה ופעילות מוחית בקרב בני אדם ובעלי חיים. ממצאיהם הראו כי ייתכן שהמוח בנוי לשכוח זיכרונות ישנים, במטרה לפנות מקום לזיכרונות חדשים. בערך כמו שהיינו מקליטים על קלטות VHS פרקים חדשים של סדרות, על גבי פרקים שכבר ראינו (זוכרים?).

לפונקציה זו של המוח יש יתרון ברור – היא מאפשרת לנו להיפטר ממידע מיושן או לא מדויק ולהחליפו במידע חדש, בייחוד כאשר המידע החדש מנוגד לישן. בכך, המוח למעשה מייעל את תהליך קבלת ההחלטות שלנו.

עוד ב-mako בריאות
>> זה המחיר שהגוף שלכם משלם על עבודה בלילה
>> ממלאים מחדש בקבוקי מים? תפסיקו עם זה מיד
>> חוקרים גילו משהו מדהים על שוקולד

למי מאתנו שזוכרים תקופה שבה נאלצנו לשנן ולזכור דברים קטנים בחיי היום-יום, כמו מספרי טלפון או הקוד לכספומט וכעת מרגישים רע עם עצמנו שאיננו מאמצים את ה"שריר" הזה יותר, אין צורך להרגיש רע יותר. אמנם זה נחמד לספר לאנשים על כמה שאתם זוכרים מי זכה באוסקר לסרט הטוב ביותר ב-60 שנה האחרונות – אבל זה לאו דווקא מועיל לכם, בייחוד כשמדובר בדברים שניתן לאחסן בזיכרון של הטלפון הסלולרי שלכם.

עם מידע כמו מספרי טלפון וסיסמאות בנק שמאוחסנים בסמארטפון, ייתכן שכעת יהיה לכם הרבה יותר מקום במוח לזיכרונות ומידע שהם רלוונטיים יותר וחשובים יותר לחיים שלכם בהווה. אז בפעם הבאה שצוחקים עליכם שיש לכם זיכרון קצר, תענו שהמוח שלכם פשוט יעיל יותר.  

via GIPHY

 

.