מה שבאמת קורה בגוף לאחר המוות זו תעלומה די רצינית, אבל חוקרים אמריקניים גילו משהו שמתחיל להפיג את המסתורין. מסתבר שהגנים שלנו ממשיכים להיות פעילים גם לאחר המוות, לפחות למשך 24-48 שעות. כנראה שזו הדרך של הגוף שלנו לעשות כיבוי מסודר לפני שהכל נגמר.

>> כבר עשיתם לנו לייק בפייסבוק?

חוקרים באוניברסיטת וושינגטון חקרו שני מודלים של בעלי חיים (דגי זברה ועכברים) כדי לבדוק בדיוק מה עובר על הגוף לאחר המוות. באופן כללי, בתאים חיים יש פעילות רציפה בדנ"א – הרנ"א אחראי על שכפול הדנ"א, מה שקורה בזמן התפצלות התא. ככל שיש יותר רנ"א שמסתובב לו בגוף, כך ישנה יותר פעילות גנטית. בסדרה של שני מחקרים שפורסמו לאחרונה דווח כי הפעילות הגנטית מתגברת כחצי שעה לאחר המוות. מתוך פעילות הגנים נראה כי התהליך כרוך בהמון אנרגיה שמטרתה לשמור על פעילות תקינה.

דנ"א (צילום: אימג'בנק / Thinkstock)
הפעילות הגנטית מתגברת כחצי שעה לאחר המוות | צילום: אימג'בנק / Thinkstock

יתרה מכך, מסתבר שלא מדובר בפעילות גנטית רנדומלית אלא בפעילות מאורגנת שמטרתה לארגן את מערכות הגוף לפני הכיבוי הסופי. מה שמעניין במיוחד הוא שבתהליך הגנטי שלאחר המוות מתגלים כל מיני גנים שלא היו מופעלים בזמן החיים. הבלגן הגנטי שלאחר המוות מאפשר כל מיני פעולות לא נורמליות של הגנים. אז, אולי בעצם כן יש חיים לאחר המוות באיזשהו אופן.

(מקור)

עוד ב-mako בריאות:
>> לא תמימה: האם מדובר בטבעונות או בהפרעת אכילה?
>> לכעוס פחות: זו הדרך האמיתית להיות מאושרים
>>  איך תצליחו למנוע צריבת מדוזות? הנה הטריק