ר', 60, אם לארבעה ממרכז הארץ, הגיעה לפני כחמש שנים למרפאת פרופורציה לבחון אפשרות לעבור ניתוח קוסמטי לתיקון קמטים בירכיים. הרופא שבדק אותה הבטיח לה חגיגית: "אל תדאגי יהיו לך רגליים של דוגמנית". ר' נשאלה על ידי הרופא אם היא מעשנת והשיבה לו כי היא מעשנת כ-20 סיגריות ביום.

ר' נותחה והרופא הזריק לה תמיסה לשאיבת שומן. לאחר הניתוח ר' התלוננה על כאבי תופת והרופא נתן לה אנטיביוטיקה לשיכוך הכאבים.

>> לייק בפייסבוק כבר עשיתם?

לדברי ר' מצבה הידרדר והכאבים הלכו והתגברו. הרופא לא קיבל אותה בנימוק שנאלץ להישאר בבית עם בנו. זמן קצר לאחר מכן הגיעה לבית החולים כשהיא סובלת מדימום בפצע שנפער בירכה במקום שבו נותחה. "המצב שלך בסדר, כך נראה פצע כשהוא מחלים", הסביר לה המנתח. אך הפצע לא החלים. מצבה החמיר והיא אושפזה בבית החולים שיבא במחלקה הכירורגית-פלסטית אך נותרו לה צלקות בירכיים.

באמצעות עו"ד שי סולטן הגישה ר' תביעת נזיקין נגד הרופא המנתח ורשת "פרופורציה" לבית משפט השלום ברמלה.

לכתב התביעה צורפה חוות דעת של רופא מומחה בתחום הכירורגיה שקבע כי הרופא המנתח פעל בניגוד לנהלים שכן הרופא היה אמור להורות לר' להפסיק לעשן ולהמתין כמה שבועות. עוד נטען, כי הרופא פעל בניגוד גמור לכללי האסתטיקה כאשר ביצע חתך אורכי בירכיים.

רגל אחרי ניתוח (צילום: צילום פרטי)
אחרי הניתוח | צילום: צילום פרטי

המומחה קבע ל' נכות בשיעור של 20 אחוז. לדבריו, ר' לא נתנה הסכמת מודעת לביצוע הניתוח וחתימתה על טופס הניתוח חסרת ערך שכן בוצע בה ניתוח אחר שלא הייתה מסכימה לו.

לטענת ר', בעקבות הניתוח נגרמו לה עוגמת נפש וסבל ששיבש לה את החיים ופגע בביטחונה העצמי וכי תיאלץ לעבור ניתוח מתקן שלא בטוח שיתקן את כל העיוותים שנוצרו בירכיים שלה.

עוד ב-mako בריאות:
>> בן 31 הגיע למוקד בגלל הקאות – וזה מה שגילו
>> בלי ניתוחים ותרופות: "כך ירדתי מעל 40 ק"ג"
>> מגפת הקורונה: התעלומה הכי גדולה סביב המחלה

בכתב ההגנה שהגישה רשת פרופורציה לבית המשפט ביקשה לדחות את התביעה על הסף בטענה כי האחריות על מה שקרה ל-ר' מוטלת על הרופא המנתח ומדובר בתביעה קנטרנית וטורדנית.

הרשת ציינה עוד כי ר' חתמה על טופס הסכמה קודם הניתוח שבו הוסברו לה מהות הניתוח והסיכונים בו, כמו הותרת צלקות ותופעות לוואי אחרות, ושלא קיבלה טיפול רשלני במתקני הרשת. הרשת דורשת מבית המשפט לדחות את התביעה ולחייב את ר' בהוצאות משפט.

הרופא הנתבע טרם הגיש כתב הגנה.