מחקרים רבים מצביעים על הקשר בין בריאות הפה לבריאות הכללית של הגוף. ממחקרים שונים שנעשו בשנים האחרונות עולה כי קיים קשר בין דלקת חריפה בחניכיים לטרשת עורקים, שבץ ואף אין-אונות. מקרה שהתרחש במרפאת השיניים כללית סמייל ביבנה מראה עד כמה בריאות השיניים קשורה לבריאות הגוף שלנו. השבוע אחת הלקוחות של מרפאת השיניים, זיווה ניסים, שיתפה בפוסט בפייסבוק כיצד ביקור שגרתי אצל שיננית שינה את חייה.

>> כבר עשיתם לנו לייק בפייסבוק?

לפני שמונה חודשים בהיותה בהיריון הגיעה זיווה למרפאת כללית סמייל לטיפול שיננית כאשר היא בחודש השישי להריונה. לאחר תשאול קצר ותחילת טיפול, הודיעה השיננית סילביה איחושווילי שהיא לא יכולה להמשיך לטפל בה בגלל דימום חריג ובלתי סביר מהחניכיים. זיווה התבקשה לדאוג לסיכום מצב בריאות מרופא משפחה. אף שזיווה הביעה התנגדות לכך, סילביה התעקשה, ולאחר התייעצות עם מנהל המרפאה, ד"ר דן אייל, הוחלט לא להמשיך לטפל בה עד קבלת האישור לעיל.

עוד ב-mako בריאות:
>> הטיפ הסודי של קים יעזור לכם לירידה במשקל
>> אחת ולתמיד: כמה כוסות קפה כדאי לשתות ביום?
>> "אם יובל לא היה מגיע בזמן לבי"ח, הוא היה מת"

זיווה הלכה לרופאת משפחתה, ולאחר בדיקה שגרתית נאמר לה כי ישנם קולות חריגים והיא נשלחה לעשות בדיקת אקו לב, שם הבינה את חומרת מצבה. הרופא הודיע לה בצער כי היא זקוקה לניתוח לב פתוח מיד לאחר הלידה. הלידה עברה בשלום וגם הניתוח ואחרי ההחלמה הקשה, זיווה רצתה להודות לסילביה השיננית שבזכותה גילתה את בעיית הלב ושיתפה את סיפורה יוצא הדופן בפייסבוק.

 "זהו סיפור מדהים ומרגש, אנו מודים ומעריכים את סילביה שלנו שהייתה ערנית וגילתה מקצועיות רבה והתעקשה על כך. ולמטופלת שלנו שפרסמה את הפוסט, מאחלים רפואה שלמה ובריאות לה ולכל משפחתה", סיכם ד"ר דן אייל מנהל המרפאה של כללית סמייל.