ד', חיילת משוחררת, הגיעה לפני כשלוש שנים וחצי למרפאת 'קר שירותי רפואה'  שבבעלותה רשת מכונים לטיפול אסתטיים וקיבלה פנייה מאיש שיווק שעובד עם רשת המרפאות. איש השיווק הציע לה לממן באמצעות מענק השחרור ניתוחים אסתטיים בחזה ובאף.

תוכנית הצוות הרפואי הייתה קודם לבצע את הניתוח בחזה ולאחר מכן לעבור לאף כשהיא מורדמת. עם סיום ניתוח החזה הצוות עבר לניתוח האף. חלק מההכנות לניתוח היו הכנסת תמיסה לכיווץ כלי הדם (אמטוקאין) באמצעות פתיליות הטבולות בחומר. מטרת התמיסה היא להפחית את הדימום בזמן הניתוח. אח בחדר הניתוח שלא מעורב בניתוח עצמו סיפק את הפתיליות ואח נוסף, 'אח סטרילי', מסייע לרופא בעת הניתוח.

בשלב מסוים הצוות הרפואי הבחין בשינוי בצבע אפה של ד'. הצוות הרפואי החל לשטוף את המקום ובמקביל ד' הועברה בבהילות כשהיא מורדמת ומונשמת לטיפול בבית החולים שיבא ואושפזה שם במשך יומיים. התברר כי במקום תמיסה לכיווץ כלי הדם הוכנסה לד' חומצת פילינג שאוחסנה בצמוד.

>> לייק בפייסבוק כבר עשיתם?

באמצעות עו"ד אסף נוי הגישה ד' תביעה לבית משפט השלום בתל אביב נגד 'קר שירותי רפואה' ודרשה פיצוי של מאות אלפי שקלים על הנזקים שנגרמו לה ורשלנות הצוות הרפואי.

מכתב התביעה עולה כי היא סובלת מירידה בחוש הריח, קשיי נשימה, ומאמץ בעת השינה.

פסיכיאטר מומחה שבדק את ד' הגיש חוות דעת ובה קבע לה נכות בשיעור של 15 אחוזים. לדבריו, כישלון הניתוח גרם לפגיעה במראה האף ובגלל המקרה היא אינה מסוגלת נפשית לעבור ניתוח נוסף.

רשת המרפאות הנתבעת הכחישה את הטענות נגדה. באמצעות חוות דעת של פסיכיאטר מומחה נטען כי הדימוי הבעייתי באף היה ל-ד' גם קודם לניתוח ולא חלה החמרה משמעותית אחריו וכי היא בחרה להפסיק לקבל טיפולים נפשיים. הנתבעת הטילה את האחריות על האח הסטרילי שהיה בחדר הניתוח ועל כך שעבד ברשת אחרת.

עוד ב-mako בריאות:

>> בדוק: הדבר הזה ישנה את חיי המין שלכם
>> 9 סיבות מפתיעות לגזים ונפיחות בבטן
>> היזהרו: הדיאטות האלה דווקא משמינות

השופט אלדד נבו קבע בפסק הדין כי האחריות למקרה רובצת לפתחה של הנתבעת, שכן הרופא שפעל היה מטעמה. לטענתו, הרופא יכול היה לנקוט פעולה פשוטה של הצגת החומר הנמזג לכוסית ובכך למנוע את האירוע כולו. "אי נקיטת פעולה כה פשוטה וקלה מהווה חריגה מסטנדרט הזהירות מצדו של הרופא והתרשלות זו גרמה להתרחשות האירוע", הדגיש השופט.

השופט פסק כי רשת המרפאות תשלם לד' פיצוי של 139 אלף שקל, 10,000 שקל הוצאות משפט ועוד 32 אלף שקל שכר טרחת עו"ד.