דאגלס מרפי ובנותיו (צילום: PA Real Life Features)
דאגלס מרפי ובנותיו | צילום: PA Real Life Features

דאגלס מרפי בסך הכל רצה לנקות את השטח אחרי פיקניק בו השתתף עם בני משפחתו, אך מה שקרה לו בעקבות כך היה בלתי צפוי. לאחר ששפשף את רגלו כנגד שקית זבל, במטרה לנקות אותה, הוא קיבל שריטה כמעט בלתי נראית שהתפתחה לזיהום קטלני. רופאיו כבר התכוננו לכריתת רגלו הימנית, אך למזלו, בזמן תכנון הניתוח, האנטיביוטיקה שנתנו לו סוף סוף החלה להשפיע.

"השתתפתי בפיקניק בגן של הבנות שלי ולאחר המסיבה עזרתי לנקות" מספר דאגלס לדיילי מייל הבריטי, "קשרתי שקית זבל וכנראה שהפינה שלה גירדה את הרגל שלי והשאירה קצת נוזל על הגרב. היא ממש בקושי נגעה בי, אבל כבר באותו הערב היה לי חום מאוד גבוה והובהלתי לבית החולים."

>> כבר עשיתם לנו לייק בפייסבוק?

רגלו המזוהמת של דאגלס (צילום: PA Real Life Features)
דאגלס שומר על מצב רוח מרומם בבית החולים | צילום: PA Real Life Features
תקריב של הרגל המזוהמת (צילום: PA Real Life Features)
הזיהום התפתח במהירות מפחידה, הרופאים כבר ויתרו על הרגל שלו | צילום: PA Real Life Features

מר דאגלס אובחן ב- Necrotizing Fasciitis, מחלה זיהומית נדירה הפוגעת בעור ונגרמת על ידי חיידק (סטרפטוקוקוס או סטיפלוקוקוס אוראוס). הדלקת היא במעטה השרירים וגורמת לעלייה בחום הגוף, ירידה בלחץ הדם וסכנה למוות תוך שלושה ימים מתחילת הזיהום. החיידק תוקף בדרך כלל חולי סוכרת, אך מסוגל לחדור גם דרך פצעים, כוויות או טראומות בעור. הטיפול בה נעשה בדרך כלל בפניצילין בתוספת קלינדמיצין במטרה להפסיק את ייצור הרעלנים של החיידק.

"הרגל שלי הפכה להיות סגולה והתנפחה ממש," מספר דאגלס, " הזיהום התפשט לאורך כל הרגל במהירות וידעתי שאני חייב לטוס לבית החולים. הייתי מאוד מעורפל כמה ימים, הרופאים לא אמרו לי באיזה מצב רע הייתי. למזלי, היינו חייבים לארגן את הניירת לקראת ניתוח הכריתה, ובזמן הזה איכשהו הזיהום שלי התחיל להירגע."

וכך, במזל גדול, דאגלס יצא מכלל סכנה. כעת הוא מעוניין להגביר את המודעות לחיידק הטורף ולסכנותיו. "אמנם הבראתי, אבל הרגל שלי עדיין כואבת לי לפעמים. חשוב שאנשים יבינו את הסיכון וישמרו מפניו." מוסיף דאגלס.

>> איך תדעו אם אתם סובלים מתת-פעילות בבלוטת התריס? כל מה שחשוב לדעת