ג'ו טרוורס, דיאטנית ומחברת הספר "דיאטה דלת-שומן" בחנה את תזונתו של טראמפ והיא מודאגת. לטענתה, התפריט רווי הג'אנק ודל בירקות של נשיא ארה"ב עשוי להשפיע משמעותית על היכולת הקוגניטיבית שלו. או במילים פשוטות: המזון המהיר ישבש את היכולת שלו לחשוב כמו שצריך.

 >> לייק בפייסבוק כבר עשיתם?

ראשית, טראמפ בקושי נוגע במזון המכיל אומגה 3, חומצת שומן חיונית המצויה באגוזים, דגים מסוימים וזרעי פשתן. מחקרים רבים הראו השפעות בריאותיות שונות לאומגה 3, החיונית לתפקוד תקין של תאי המוח שלנו. "בשל העובדה שהוא אינו צורך מספיק אומגה 3, גופו של טראמפ ימיר סוגים אחרים של שומנים - פחות נוזליים, מה שיקשה על נוירונים להעביר מסרים לתאי הגוף. זה מקושר להפרעות מצב רוח", מסבירה טרוורס לגרדיאן.

ארוחת הבוקר היא הארוחה החשובה ביותר ביום? לא בשביל טראמפ. הנשיא הטרי חשף את העדפותיו הקולינריות בשעות הבוקר. טראמפ מעדיף לוותר על ארוחת הבוקר אם אפשר, או להסתפק בבייקון וביצים אם ממש אין ברירה. טרוורס מאמינה שטראמפ צריך "לחדש את מלאי חומרי התזונה שגופו אינו מסוגל לאחסן במהלך הלילה". כמו כן, היא ממליצה לוותר על הבייקון. "מדובר בבשר מעובד המקושר לסרטן, אז הסיכון שהוא ילקה במחלה ימשיך לעלות". טרוורס ממליצה על תפריט הכולל מידה מאוזנת של חלבונים ופחמימות. "תזונה עתירה בחלבונים עלולה לגרום ללחץ יתר באיבריו, אם הוא לא ישתה מספיק מים".

 עוד ב-mako בריאות
>> מומחית פיענחה את שפת הגוף של טראמפ וזה מטריד
>> עייפים או בדאון? זה מה שאתם צריכים לאכול
>> כך תתאמני כמו איוונקה טראמפ

אחד המאכלים האהובים עליו לארוחת צהריים הינו מיט לוף (בשר קצוץ ומתובל) - מנה אמריקאית טיפוסית. טרוורס אומרת שזה בסדר גמור, בהנחה שהבשר בתוך סנדוויץ' (כך טראמפ באמת מעדיף את זה), כדי לאזן בין פחמימות וחלבונים. "בשר קצוץ זה למעשה רק בשר", מסבירה טרוורס; "אין בו סיבים תזונתיים, המשפיעים לטובה על בריאות מערכת העיכול. אם לא מזינים את החיידקים הטובים המצויים במערכת העיכול בפירות ובירקות, זה עשוי להשפיע על המערכת החיסונית ולהוביל גם לזיהומים".

לארוחת הערב מעדיף טראמפ המבורגר ביג מק של מקדונלדס או דלי של עוף מטוגן מרשת KFC האמריקאית. טרוורס מזהירה מפני הסיכונים הכרוכים בהעמסת הגוף עם שומן טראנס: "שומן זה פועל כמו שומן רווי, המקושר למחלות לב". הסיכונים הבריאותיים של טראמפ לא מסתכמים רק בג'אנק פוד. את הסטייק שלו הוא אוהב עשוי היטב. "זה לא בהכרח דבר רע, אבל אוכל שרוף מקושר לשינויים בדי.אן.איי שעשויים להוביל להתפתחות של סרטן".

טרוורס מציעה שהשפים של הבית הלבן יתחילו לעודד אותו לאמץ גישה בריאה יותר: "צלחת צריכה להיות חצי מלאה בפירות ובירקות, רבע ממנה בפחמימות ורבע נוסף בחלבונים". אם זה יעזור לטראמפ לחשוב טוב יותר לפני שהוא מבצע החלטות הרות גורל שמשפיעות על מיליוני אנשים בעולם – שווה לנסות את זה. 

וגם: המדריך השלם להיגיינה מושלמת