רק אחוז אחד מאוכלוסיית העולם סובל מצליאק, אך המחלה המפורסמת מדירה שינה מעיני מדענים ברחבי העולם. כעת, מדען אחד שבסך הכל רצה לשתות בירה עם החבר הצליאקי שלו החליט לעשות מעשה. הון סונהו יצא למחקר של 10 שנים, יחד עם שותפו ג'יאונג סים מאוניברסיטת אלברטה, במטרה למצוא דרך לשפר את איכות החיים של חולי הצליאק.

>> כבר עשיתם לנו לייק בפייסבוק?

מטרת התרופה היא להתלבש על המרכיבים הבעייתיים של הגלוטן שגורמים לתגובה אצל חולי הצליאק ולבטל את ההשפעה שלהם על הגוף. את הנוגדנים לגלוטן הם מצאו בניסויים על תרנגולות. ברגע שנחשפו לגלוטן, הן ייצרו נוגדנים שנמצאו בחלמוני הביצים שלהם. תוסף התזונה שהמציאו המדענים למעשה עשוי מביצים.

"תוסף התזונה שמצאנו בעצם נקשר לגלוטן בקיבה ומנטרל אותו", אומרים מנהלי המחקר. "המטרה שלו היא לשפר את איכות החיים של חולי הצליאק ולאפשר להם ליהנות מבירה עם חברים. את התוסף לוקחים לפני שצורכים גלוטן, והמטרה היא לא להפסיק עם הדיאטה של חולי הצליאק, זה רק מאפשר להם "לרמות" מדי פעם".

התרופה עברה את שלב הניסויים הקליניים, וכעת רק נותר לנסות את השפעתה על בני אדם. "אנחנו צריכים לבדוק בדיוק איזו כמות של גלוטן מנוטרלת על ידי התרופה הזו", הם מסבירים, "דיי בטוח שהמינון ישתנה בין אדם לאדם".

(מקור)

עוד ב-mako בריאות:

>> מהי ארוחת הבוקר שלכם ומה אתם צריכים לאכול במקום?
>> הולכים הרבה לים? לא תאמינו מה מסתתר בתוך החול

>> אל תגלו: 5 דרכים הלסתיר את הזיעה שלכם