הצעירה הבריטית סופי מוס סבלה מעודף משקל כבר בגיל 23, אך היא לא התכוונה לעשות עם זה משהו, עד שהיא קיבלה את ההתקף הראשון. מוס גילתה שהיא חולה בתסמונת שנקראת תסמונת הקאות מחזוריות, התקפים פתאומיים של הקאות קשות, בחילה וריפלוקס. לרוב, התסמונת מופיעה בילדות, אך במקרים נדירים היא יכולה להופיע גם בבגרות. ומה שהכי נורא במצב הרפואי הזה הוא הפגיעה באיכות החיים, משום שההתקפות יכולות להימשך בין כמה ימים ועד לכמה שבועות.

כבר עשיתם לנו לייק בפייסבוק?

מוס הבינה שהיא חולה במחלה כאשר היא התחילה להקיא 5 פעמים בשעה, למשך שלושה שבועות ברצף. דיי מהר היא גם איבדה את עבודתה כאחות בשל האשפוזים החוזרים והנשנים שלה. "בהתחלה הייתי מתעוררת בבוקר ממש מורעבת, וזה עשה לי אפילו עוד יותר חשק להקיא", היא מספרת לדיילי מייל הבריטי. "ואז התחלתי להרגיש ריפלוקס, ומשם כבר התחלתי להקיא ללא שליטה וללא הפסקה". במקרה שלה, ההתקפים האלה היו חוזרים על עצמם אחת ל-3 חודשים.

לפני ואחרי מוס
לרזות זה לא תמיד חיובי, במיוחד לא במקרה הזה | צילום: צילום מסך- דיילי מייל

המחלה משפיעה על אחד מתוך 300,000 ילדים, ובערך חמישית מהסובלים מהמחלה סובלים ממנה בבגרות. ההתקפים יכולים לקרות במחזור קבוע, אך הם גם מושפעים ממתח, התרגשות וגורמים נוספים שאינם ידועים לרופאים. התפרצות המחלה אצל מוס חשפה אותה לסכנה של יותר התקפים. באחת ההתקפות הכי קשות שלה, היא איבדה 10 קילו תוך שבוע. מאז התפרצות המחלה שלה, מוס הספיקה לרדת מעל ל-50 קילו בשנה. "אני שמחה שירדתי במשקל, אבל המחיר הוא מאוד כבד. אני לא יכולה לצאת מהבית בגלל המחלה שלי", היא אומרת. "פעם הייתי אדם מאוד תוסס וחברותי, והיום אני מפחדת לצאת, כי ההתקף יכול לבוא בכל רגע ולפעמים גם התרופות המונעות לא עוזרות".

עוד ב-mako בריאות:
>> לא בזכות אבא: למה יש תכונות שמקבלים רק מאמא?
>> בגלל הפטריה: למה אסור להישאר בבגד ים רטוב?
>> 7 פירות שהם יותר בריאים ממה שהם נראים