אפליקציית "טיק טוק" בעיקר מוכרת בשל היותה הצלחה מסחררת בקרב צעירים מתחת לגיל 25, עם אתגרי ריקודים וסרטוני "ליפ-סינק", אבל היא גם במה מעולה לסרטוני "טריקים" ו"עשה זאת בעצמך" שונים. משיטות ביתיות לניקיון הבית ועד לטריקים להתאמת המסכה לפנים – כל אחד יכול לפרסם סרטונים כאלו בטיק טוק, שרבים הופכים גם לוויראליים. הבעיה היא שלא תמיד המפרסמים יודעים על מה הם מדברים ולעתים קרובות אתם עלולים להיתקל בטיפ שאולי נראה כאילו הוא יכול לעזור, אבל למעשה הוא מזיק ואף מסוכן.

כפי שקרה לאחרונה, כשמשתמשת בטיק טוק פרסמה סרטון שבו היא משתמשת בשערה שלה כחלופה לחוט דנטלי. ונראה שלא מעט משתמשים תומכים בהצעה ומאמצים אותה. באחד הסרטונים ניתן לראות אישה שמשתמשת בשערה כחוט דנטלי, שגורמת לחניכיים שלה לדמם. מתחת לסרטון כתבה: "כשאת במועדון ואין לך חוט דנטלי, אז את משתמשת בשיער שלך". משתמשת אחרת כתבה: "הטריק הזה עם השיער מדהים – אתם לא יכולים להגיד לי אחרת".

 >> לייק בפייסבוק כבר עשיתם?

@unusualbeaut

This hair trick is amazing - u can’t tell me otherwise ##foryoupage ##floss ##hair ##subfloss ##lifehackvideo ##girls ##diy ##lol ##foodinteeth

♬ human - Christina Perri

הבעיה היא ששערה לא אמורה להחליף חוט דנטלי. אף פעם. גם לא כשאתם במועדון ואין לכם חוט דנטלי בסביבה (סיטואציה שבכל מקרה סביר להניח שלא תקרה בקרוב עקב מגפת הקורונה). בשל התמיכה הרבה מצד משתמשי טיק טוק, כעת מומחים מבקשים למסור לציבור הרחב אל תשתמשו בשיער שלכם כחלופה לחוט דנטלי. "חשוב להשתמש בכלים הנכונים לניקוי בין השיניים. אם לא, זה יכול לגרום לפצעים ולהוביל לנזק בלתי הפיך", מסבירה ד"ר רינה וואדיה, מומחית ברפואת פה וחניכיים לאתר Metro.

עוד ב-mako בריאות:
>> זאת הסיבה שיש כל כך הרבה נשאים א-סימפטומטיים
>> גינקולוגית מזהירה: המוצר הנפוץ הזה מזיק לכן
>> האם הדיאטה של אופירה משתלמת? דיאטנית עונה

שאריות של מזון יכולות להצטבר בקלות בין השיניים ולכן חשוב מאוד לנקות את האזורים הללו מדי יום, לפחות פעם או פעמיים. אך חשוב להשתמש בחוט דנטלי או במברשת בין שינית. ואם אתם נמצאים במקום ציבורי וחייבים להוציא פיסת מזון שנתקעה בין השיניים, כדאי להשתמש במסטיק או בקיסם שיניים. ואם אתם יודעים שמזון נוטה להיתקע לכם בין השיניים, פשוט קחו איתכם תמיד בתיק חוט דנטלי או קיסמים דנטליים. ואל תאמינו לכל דבר שאתם רואים ברשת, אלא אם ההמלצה הגיע מרופאים/אנשי מקצוע.