איך נראה יום בחיי בולמית? שני (shanny), בלוגרית הסובלת כבר 18 שנה מהמחלה, החליטה להעלות את המודעות להפרעת האכילה הקשה והעלתה לרשת סרטון בו היא מציגה את האובססיביות שלה למשקלה. בתיעוד המצמרר ניתן לראות גם את המצב העגום של השיניים שלה, שחלקן כבר נפלו וחלק בדרך לשם, את מצבה הנפשי הקשה, ובעיקר את חוסר שביעות הרצון שלה מהמראה שלה.

>> כבר עשיתם לנו לייק בפייסבוק?

שני חולה בבולימיה מאז שהיא בת 13. היא מפעילה ערוץ יוטיוב שנקרא “EDucating Shanny” (הקיצור ED מתייחס להפרעות אכילה) ומטרתו לעודד את הסובלים מהפרעות אכילה לפנות לעזרה. לאחרונה כאמור היא העלתה סרטון ויראלי שמתאר יום בחייה, בו ניתן לראות איך הפרעת האכילה שלה שולטת על סדר היום שלה, ובו היא קוראת לכל הצופים בה לפנות לעזרה. בבלוג שלה היא הבהירה כי הסרטון כבר לא מייצג את מצבה כיום, אבל היא רצתה להראות כמה זה נורא בכדי לעורר את המודעות לצדדים האפלים של המחלה.

"אני סובלת מבולימיה כבר 18 שנים, היו תקופות שהייתי ממש ככה כמו בסרטון, והיו תקופות גרועות יותר", היא מספרת לדיילי מייל הבריטי. "היום זה כבר לא ככה, אני עדיין נאבקת במחלה, אבל זה כבר לא קיצוני כמו אז". בסרטון נוסף, שני מספרת על טיפולי השיניים שהיא הצטרכה לעבור בעקבות ההקאות המרובות שלה לאורך השנים. כפי שניתן לראות בסרטון הנוכחי, כיום כבר חסרות לה כמה שיניים.

עוד ב-mako בריאות:
>> מקרה או גנטיקה: מה הסיכוי שיצאו לכם תאומים?
>> לחוצים? הנה 8 דרכים להשתחרר ב-5 דקות
>> ללא מרשם: התופעה המוזרה שתגרום לכם התרופה הפשוטה הזאת

פרסום הסרטון היה מאוד קשה לשני, בעיקר משום שהוא יכול להיתפס כמעודד הפרעות אכילה. "המטרה של הסרטון הוא לא להראות איך אפשר לפתח הפרעת אכילה, אלא לגרום לאנשים להבין כמה שזה קשה ונורא, ולהזהיר אנשים שלא ללכת בדרך הזו כי זה רק הולך ונהיה גרוע יותר. וזה לא שווה את זה", היא אומרת.

בולימיה  (צילום: YouTube/ EDucating Shanny)
לא מרוצה מהגוף שלה | צילום: YouTube/ EDucating Shanny

לפי נתוני האגודה הבריטית להפרעות אכילה, בולימיה נרבוזה פוגעת ב-1-2 מכלל בני הנוער והמבוגרים הצעירים בבריטניה, מתוכם 80 אחוז הן נשים. המחלה פוגעת במערכת העיכול ויכולה גם להשפיע על בריאות הלב, השלכות מסוימות של המחלה קשורות לשינויים בקצב הלב, זיהום בוושט וריקבון שיניים. "לפעמים מרוב הקאות קרה שכבר לא יכולתי לטעום דברים, זה עשה משהו לבלוטות הטעם שלי", מוסיפה שני. "היום אני לא יכולה לאכול מאכלים עם מלח או חומצתיים מדי, כי זה פשוט שורף לי את הגרון. אני אוכלת בעיקר לחם וג'לי ושותה חלב או מים".

>> רק בישראל: אתם הייתם תורמים כליה לאדם קרוב?